scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଗୋଲମରିଚ ବଢାଏ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି , କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାରେ ଏହା ହେବ ସହାୟକ !

24/03/2020 at 11:39 AM

ଗୁଆହାଟୀ ୨୪/୦୩ : ରୋଷେଇରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା ଗୋଲମରିଚ ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ଉପାଦେୟ | ଏହାକୁ ଗରମ ମସଲା ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ | ଗ୍ୟାସ, ଏସିଡ଼ିଟି ଭଲ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଗୋଲମରିଚ ଉପଯୁକ୍ତ | ଗୋଲମରିଚ ଖାଦ୍ୟ ହଜମ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଏହା ଆମ ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ |

ସାମାନ୍ୟ ଥଣ୍ଡା କାଶ ହୋଇଥିଲେ ଏକ ଚାମଚ ମହୁ ଓ ଗୋଲମରିଚ ଚୁର୍ଣ ମିଶାଇ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଥଣ୍ଡା କାଶ ଭଲ ହୋଇଯାଇଥାଏ | ସୁସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଏହି ମିଶ୍ରଣ ଖାଇବା ଶରୀର ପକ୍ଷେ ଲାଭଦାୟକ | ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ |

ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟଞ୍ଜନରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ରହିଛି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ହେଲା ଅଟା ଲଡୁ | ସାଧାରଣତଃ ଶୀତ ଋତୁରେ ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ଅଟା ଲଡୁ ଅଧିକ ଲୋକ ତିଆରି କରିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଓ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ସେବନ କରିପାରିବେ |

କିପରି ତିଆରି କରିବେ ଏହି ଲଡୁ :

ଅଟା ଲଡୁରେ ଚାଉଳ ଚୁନା ଓ ବେସନ ମଧ୍ୟ ମିଶାଇ ପାରିବେ | ଅଟାର ପରିମାଣ ଅଧିକ ରହିଥାଏ | ଅଟା, ଚାଉଳ ଚୁନା ଓ ବେସନକୁ ସୁଦ୍ଧା ଗୁଆ ଘିଅରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଭାଜିଦେବେ | ଏଥିରେ କାଜୁ, ବାଦାମ, ଖରଭୁଜା ମଞ୍ଜି, ଗୁଜୁରାତି, ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ମିସାଇବେ | ଏହାପରେ ଖୁଆ ଓ ଚିନି ମିଶାଇ ଲଡୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ | ଚିନିକୁ ମଧ୍ୟ ଗୁଣ୍ଡ କରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ | ପ୍ରତିଦିନ ଉଷୁମ କ୍ଷୀର ସହ ଗୋଟିଏ ଲଡୁ ଖାଇଲେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ |

କରୋନା ଯୋଗୁଁ ପୁରା ଦେଶ ଲକଡାଉନ ରହିଛି | ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତିରେ କର୍ମଚାରୀ ନିଜ ଘରେ ବସି କାମ କରୁଛନ୍ତି | ଅର୍ଥାତ ସକାଳ ଜଳଖିଆ, ଅପରାହ୍ନ ଭୋଜନ, ସନ୍ଧ୍ୟା ଜଳଖିଆ ସବୁ ଘରେ ହିଁ ଖାଉଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ଟୋଷ୍ଟ, ସ୍ୟାଣ୍ଡହ୍ୱିଚ, ସାଲାଡ଼, ସ୍ପାଉଟ ଚାଟ ଆଦି ଖାଇବା ଶରୀର ପକ୍ଷେ ହିତକାରକ | ଏହିସବୁ ଉପରେ ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ଖାଇପାରିବେ | ଗଳା ସଂକ୍ରମଣକୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଭଲ କରିଥାଏ | କାଶ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଥାଏ | 

ରୋଷେଇରେ ମଧ୍ୟ ଗୋଲମରିଚ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଭୂଲନ୍ତୁନାହିଁ | ମସଲାଯୁକ୍ତ ତରକାରୀରେ ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଡାଲିରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ପକାନ୍ତୁ | ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ଲାଭଦାୟକ |

ଚକୁଳି ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ | କାରଣ ଏଥିରେ ଅଧିକ ତେଲ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇନଥାଏ | ଚାଉଳ, ବେସନ ଓ ସୁଜିରେ ଆପଣ ଚକୁଳି ତିଆରି କରିପାରିବେ | ବେସନ ଚକୁଳିରେ ଧନିଆ ପତ୍ର, ପିଆଜ, କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା, ପୁଦିନା ପତ୍ର, ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ତିଆରି କରିପାରିବେ |

   Related Posts