AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଟଣୀ କନ୍ତିଆରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

ବାଂଲାଦେଶ ଚାଲିଯାଅ… AIUDF ମୁଖ୍ୟ ବଦରୁଦ୍ଦୀନଙ୍କ ମୁସଲିମ ଫର୍ମୁଲା ଉପରେ ଆସାମ ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କ ଜବାବ

3/12/2022 at 6:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସାମ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦିଙ୍ଗାତ କଲିତା ଶନିବାର ବଦରୁଦ୍ଦୀନ ଅଜମଲଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ ଉପରେ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ହିନ୍ଦୁମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ମୁସଲମାନଙ୍କ ଫର୍ମୁଲା ଆପଣାଇବା ଦରକାର ନେଇ ଅଜମଲଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ ଜବାବ ଦେଇ କଲିତ କହିଛନ୍ତି, ସେ ବାଂଲାଦେଶ ଚାଲିଯିବା ଦରକାର ।

କଲିତା କହିଛନ୍ତି, ‘ଆପଣ ମୁସଲମାନ ଏବଂ ଆମେ ହିନ୍ଦୁ । ଆମ ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ଶିଖିବୁ ? ଏହା ଭାଗବାନ ରାମ ଏବ ଦେବୀ ସୀତାଙ୍କ ଦେଶ । ଏଠାରେ ବାଂଲାଦେଶୀଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ । ଆମେ ମୁସଲମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଶିଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ’ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହିପରି କଥା କହି ଆପଣ ନିଜ ମାଆ ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣୁଛନ୍ତି । ମୁଁ ଏହାକୁ ନିନ୍ଦା କରୁଛି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଉଛି ଯେ ଏପରି କର ନାହିଁ ନଚେତ ବାଂଲାଦେଶ ଚାଲିଯାଇ ଏପରି କର। ହିନ୍ଦୁ ଏହାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବେ ନାହିଁ । ରାଜନୀତି ପାଇଁ ଏତେ ତଳକୁ ଖସନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମାଆ ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କ ଗାରିମା ଉପରେ କୁଠାରଘାତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ’।     

AIUDF ମୁଖ୍ୟ ବଦରୁଦ୍ଦୀନ ଅଜମଲ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ । ହିନ୍ଦୁମାନେ ମୁସଲମାନ ଫର୍ମୁଲା ଆପଣାଇବା ଦରକାର ଏବଂ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ବିବାହ କମ ବୟସରେ କରାଇବା ଦରକାର । ଅଜମଲ କହିଥିଲେ, ମୁସଲମାନ ପୁରୁଷ ୨୦-୨୨ ବର୍ଷରେ ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁସଲମାନ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଧାର୍ଯ୍ୟ ବୟସ ପରେ ୧୮ ବର୍ଷରେ ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ହିନ୍ଦୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ, ଦୁଇଟି କିମ୍ୱା ତିନି ଅବୈଧ ପତ୍ନୀ ରଖୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ପିଲା ଜନ୍ମ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ମଜାମସ୍ତି କରନ୍ତି ଏବଂ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚାନ୍ତି।  

   Related Posts