ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

ଅନ୍ଧାରକୁ ଚାଲିଯାଉଛି ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥା; ମହଙ୍ଗା ସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର ନହେଲେ, ୭ କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏମିତି ହେବ ବୋଲି ଚେତାଇଲା IMF

13/07/2022 at 11:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ ରହିଛି। ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ଦର ଦାମ ଆକାଶ ଛୁଆଁ। ଏପଟେ ୟୁକ୍ରେନ-ଋଷ ଯୁଦ୍ଧ ମହଙ୍ଗା ସ୍ଥିତିରୁ ଆହୁରି ଜଟିଳ କରିଛି। ବିଶ୍ୱର ଆର୍ଥିକ ଭବିଷ୍ୟତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ଧାର ଆଡ଼କୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୁଦ୍ରା କୋଷ(IMF)ର ମେନେଜିଂ ଡାଇରେକ୍ଟର କ୍ରିଷ୍ଟାଲିନ ଜର୍ଜିଏବା(Kristalina Georgieva) କହିଛନ୍ତି। ନିଜ ବ୍ଲଗରେ ଏଭଲି ଲେଖିଛନ୍ତି ଜର୍ଜିଏବା।

କ୍ରିଷ୍ଟାଲୀନଙ୍କ ମୁତାବିକ ଯୁଦ୍ଧ ସାରା ବିଶ୍ୱ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ମନବୀୟ ସଂକଟ ଛିଡ଼ା କରିଛି। ଯାହା ଦିନକୁ ଦିନ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଓ ଗ୍ରୋଥ୍ ରେଟ୍‌ରେ ହ୍ରାସ ଯୋଗୁ ଆଗକୁ ପାଖାପାଖି ୭ କୋଟି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଅତି ଗରିବ ସୀମାରେଖା ତଳକୁ ଚାଲିଯିବେ। ତେଣୁ ଯାହା ବି ହେଉ ମହଙ୍ଗା ସ୍ଥିତିକୁ ରୋକିବାକୁ ପାରୁପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ସବୁ ଦେଶମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଯଦି ଏପରି ନ ହୁଏ ତେବେ ଲୋକଙ୍କ ବଞ୍ଚିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ିବ ବୋଲି ସେ ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts