Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତରେ ଭିଏଲସି ମିଡିଆ ପ୍ଲେୟାର ବ୍ୟାନ୍, ଓ୍ୱେବସାଇଟରେ ଆସୁଛି ଆଇଟି ଆକ୍ଟ ମେସେଜ୍
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଘନୀଭୂତ ହେବ ଲଘୁଚାପ, ପ୍ରଭାବରେ ଦୁଇଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ
  • ||
  • ରେଳ ଧାରଣାରୁ ମିଳିଲା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭଣଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ଦେଶରେ ଉପରତଳ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫୮୧୫ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କନ୍ନଡ ଗାୟକ ଶିବମୋଗା ସୁବାନାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ସକ୍ରିୟ : ଦୁଇ ଦିନ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଫୁଲୁଛି ବିଭିନ୍ନ ନଦୀ
  • ||

ପଞ୍ଜାବରେ ହତ୍ୟା ସହ ଆଇଏସଆଇ ଲିଙ୍କ୍, ଗିରଫ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମାନିଗଲେ ସୀମା ଆରପଟୁ ଆସୁଛି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

7/12/2020 at 2:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୭/୧୨:   ଦିଲ୍ଲୀର ଶକରପୁରରୁ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଇସଲାମିକ୍ ଓ ଖଲିସ୍ଥାନ ସଙ୍ଗଠନ ସହ ଜଡିତ ୫ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଚକିତ କଲାଭଳି ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜେରା ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଖଲିସ୍ଥାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ଆଇଏସଆଇ ପଞ୍ଜାବରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କିଲିଂ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ୍ ସୋମବାର ଏକ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୫ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  ୩ଜଣ ଇସଲାମିକ ସଙ୍ଗଠନ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ବେଳେ ୨ଜଣ ଖଲିସ୍ତାନୀ ସଙ୍ଗଠନ ସହ ଜଡିତ ଥିଲେ ।

ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ୍ କହିଛି ଯେ, ଗିରଫ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଜାବର ଗୁରୁଦାସପୁରରେ ରହୁଥିବା ଗୁରଜିତ ସିଂ ଓ ସୁଖଦୀପ ସିଂ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ୩ ହେଲେ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ରହୁଥିବା ଆୟୁବ ପଠାନ, ଶବୀର ଅହମ୍ମଦ ଓ ରିୟାଜ । ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟର ପରେ ଏମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

ଗିରଫ ହେବା ପରେ ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା କିଛି ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ଆଇଆସଆଇର ଇସାରାରେ ପଞ୍ଜାବରେ ବଲବିନ୍ଦର ସିଂ ସଂଧୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ବଲବିନ୍ଦର ସୌର୍ଯ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ । ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଗିରଫ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ସାମିଲ ଅଛି । ସୁଖଦୀପ ପଞ୍ଜାବରେ ଅନେକ ସଙ୍ଘର ନେତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କିଲିଂ କରିସାରିଛି । ସେ ଆଇଏସଆଇର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କାମ କରେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସୋମବାର ସକାଳେ ପୂର୍ବଦିଲ୍ଲୀର ଶକରପୁରରେ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରି ୫ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ବିପୁଳ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ଆପତ୍ତିଜନକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି । ଏବେବି ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଛି ।

   Related Posts