ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଲେ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ, ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ୫ ଫର୍ଦ୍ଦର ଇସ୍ତଫାପତ୍ର

26/08/2022 at 12:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୮: କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଲେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ । ବିଦ୍ଧିବଧ ଭାବେ କଂଗ୍ରେସରୁ ଦେଇଛନ୍ତି ଇସ୍ତଫା । ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସମସ୍ତ ପଦରୁ ଦେଇଛନ୍ତି ଇସ୍ତଫା । ଆଜାଦ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପାଞ୍ଚ ପୃଷ୍ଠାର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପଠାଇଛନ୍ତି । ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖିତ ।

ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭାବପ୍ରବଣ ସହ ମୁଁ ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ ଦଳରୁ ଦୀର୍ଘଦିନର ସଂପର୍କକୁ ଛିନ୍ନ କରୁଛି । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଖପ୍ପା ଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ ଜି-୨୩ ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ନଥିଲେ । ଜି-୨୩ ଦଳ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କଂଗ୍ରେସରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କପିଲ ସିବଲ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ପଠାଇିଛି ସପା । ପ୍ରଚାର କମିଟିର ସଭାପତି ହେବାର ଘଣ୍ଟାରେ ପରେ ଅଭିଯାନ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ସେ ଦଳ ଉପରେ ନାଖୁସ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରି ହୋଇପଡିଥିଲା ।

   Related Posts