ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ବଡ ଦୁର୍ନୀତି : ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବେ।କା ବନାଇ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

2/11/2019 at 5:12 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୨/୧୧: ବଲାଙ୍ଗୀର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଘେ।ଟାଲା । ହଜାରେ କି ୨ ହଜାର ନୁହେଁ, ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚଳୁ କରିଦେଇଛି ଜଣେ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ । ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ କୌଶଳକ୍ରମେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡାଟା ହାତେଇ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ନେଇଛି । ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାହଙ୍କ ଭିତରେ ଛନକା ପଶିଥିବା ବେଳେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏସପି ।

ବଲାଙ୍ଗୀର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ବଡ ଦୁର୍ନୀତି ।ଲେ।କଙ୍କ ଖାତାରୁ ଗାଏବ ହେ।ଇଯାଉଛି ଟଙ୍କା । ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବେ।କା ବନାଇ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ନେଇଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଏହି ଦୁର୍ନୀତି ପଛରେ ରହିଛି ବ୍ୟାଙ୍କର ଜଣେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଡାଟା ଅପରେଟର ନୀଳମଣି ତ୍ରିପାଠୀ । ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ବେଳେ ଚଞ୍ଚକତା କରି ୧୨ଜଣ ଖାତାଧାରୀଙ୍କ ପାସଓ୍।ର୍ଡ ହାସଲ କରି ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ନେଇଛି କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ।କିଛି ଗ୍ରାହକ ନିକଟରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପରେ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଗାଏବ ହେ।ଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ଆଉ ବ୍ୟାଙ୍କର ସିସିଟିଭି ଚେକ୍ କରିବା ପରେ ଧରାପଡିଥିଲା ସତ । ଏତଲା ପରେ ଖେ।ଳତାଡ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ପେ।ଲିସ ।

ଘଟଣା ପରେ ଆତଙ୍କିତ ହେ।ଇପଡିଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ । ତେଣୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ନହେବା ସହ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ ରଖିବା ପାଇଁ ସମ୍ବାଦିକ ସମ୍ବିଳନୀ ଜରିଆରେ ଅନୁରେ।ଧ କରିଛି ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ । ବ୍ୟାଙ୍କରେ କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ ଯେ।ଗୁଁ ନୀଳମଣିକୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଏଟିଏମ ଓ ପାସଓ୍ବାର୍ଡ ରଖିବା ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ସେ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇଛି । ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ସଂଘ।

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ହିଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ରୁ ଲୋକଙ୍କ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେବା ପରେ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଉଠିଛି ସଂଦେହ। ତେବେ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରିବା ସହ ବ୍ୟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ର ରହିଛି ନିତାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ନହେଲେ ଆଗାମି ଦିନରେ ଯେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୋକଙ୍କ ଆସ୍ଥା ହରାଇବ ସେଥିରେ ତିଳେ ମାତ୍ର ସଂଦେହ ନାହିଁ।

..

   Related Posts