scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଏହି ନୂଆ ବ୍ୟବସାୟର ମଙ୍ଗ ଧରିବେ ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ ପୁଅ କରଣ, ଶୀଘ୍ର ହେବ ଘୋଷଣା

16/09/2022 at 6:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୁନିଆର ଦ୍ୱିତୀୟ ସବୁଠୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ କରଣ ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପର ସିମେଣ୍ଟ ବ୍ୟବସାୟକୁ ସମ୍ଭାଳିବେ । ଏନେଇ ଏକ ଖବର ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ନିକଟରେ ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପ ଦୁଇଟି ବଡ଼ ସିମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନିକୁ ୧୦.୫ ବିଲିୟନ ଡଲାରରେ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା । ଖବର ଅନୁସାରେ, ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପର ଏହି ବ୍ୟବସାୟକୁ ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ ୩୫ ବର୍ଷୀୟ ପୁଅ କରଣ ଆଦାନୀ ସମ୍ଭାଳିବେ । କରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆଦାନୀ ପାର୍ଟୋର ବ୍ୟବସାୟ ବୁଝୁଛନ୍ତି । ସେ ଆଦାନୀ ପୋର୍ଟ୍ସ ଆଣ୍ଡ ସ୍ପେଶାଲ ଇକୋନମିକ ଜୋନ ଲିମିଟେଡର ସିଇଓ ଅଛନ୍ତି ।

ସୂତ୍ରକୁ ଆଧାର କରି ବ୍ଲୁମବର୍ଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଗୌତମ ଆଦାନୀ ନିଜ ପୁଅଙ୍କୁ ଏହି କାରୋବାରରେ ସାମିଲ କରାଇବା ସହ ସିମେଣ୍ଟ ବ୍ୟବସାୟର ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଇବାର ଯୋଜନା ରଖିଛନ୍ତି । କରଣ ନିଯୁକ୍ତିର ଘୋଷଣା ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ହୋଇପାରେ । ତେବେ ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ବୟାନ ଜାରି କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଆଶାତିତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି । ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି । ଫୋର୍ବସ ଅନୁସାରେ, ସେ ଦୁନିଆର ଦ୍ୱିତୀୟ ସବୁଠୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଉପରେ କେବଳ ଏଲନ ମସ୍କ ଅଛନ୍ତି । ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପ ବିମାନ ବନ୍ଦର, ମିଡିଆ, ଡିଜିଟାଲ ସେବା ଏବଂ ଦୂର ସଂଚାର ସହ କମୋଡିଟି ଏବଂ ଇନ୍ଧନ ବ୍ୟବସାୟରେ ନିଜର ଦବଦବା ରହିଛି । ଏହାସହ ଅକ୍ଷୟ ଉର୍ଜାରେ ୭୦ ବିଲିୟନ ଡଲାର ନିବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।

   Related Posts