suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପରିବା କଣ୍ଟେନରରୁ ବିଷାକ୍ତ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌ : ୬ ମୃତ, ୧୫ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର !

17/02/2020 at 9:49 AM

କରାଚି ୧୭।୦୨: ପରିବା ବଜାରରେ ଅଘଟଣ । ପରିବା ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ନିର୍ଗତ ହୋଇ ୬ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୫ଜଣ ଆହତ ଅଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତ କରାଯାଇଛି । ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଆହତମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ବାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । ପାକିସ୍ତାନର କରାଚି ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ବଜାରରେ ଏପରି ଘଟଣା ଘଟିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରବିବାର ଦିନ ଏକ ମାଲବାହୀ ଜାହାଜ କେମୋରୀ ବନ୍ଦରରେ ଲାଗିଥିଲା । ତେବେ ନିକଟରେ ଥିବା ଜ୍ୟାକସାନ ମାର୍କେଟରେ ଲୋକମାନ କଣ୍ଟେନର ଖେଳିଥିଲେ । ତେବେ କଣ୍ଟେନର ଖୋଲିବା ମାତ୍ର , ସେଥିରୁ କିଛି ଧୂଆଁ ବାହାରିଥିଲା । ଯାହାଦ୍ବାରା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ବାସ ଓ ପ୍ରଶ୍ବାସରେ ଅସୁବିଧା ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ତେବେ ସମସ୍ତ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ମେଡିକାଲରେ ୫ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୫ଜଣରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି । ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଦର ଅଧିକାରୀମାନେ ପାକିସ୍ତାନୀ ନୌସେନାକୁ ଘଟଣାସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନୀ ନୌସେନା ମାଲବାହି ଜାହାଜ ସଂପର୍କରେ ଛାନ୍‌ଭିନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ତେବେ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଏହା ନ୍ୟୁକଲିୟର ଗ୍ୟାସ୍‌ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । ଯାହା ଲିକ୍‌ ହୋଇ ଏପରି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି ।

   Related Posts