oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ଜର୍ମାନୀରେ ଭୟଙ୍କର ବନ୍ୟା: ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୮୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ହଜାରେରୁ ଅଧିକ ନିଖୋଜ

16/07/2021 at 4:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୭ : ବହୁ ବର୍ଷ ପରେ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ଜର୍ମାନୀରେ ସ୍ଥିତି ବେହାଲ ହୋଇପଡିଛି। ଦେଶର ପଶ୍ଚିମ ଭାଗରେ ପ୍ରବଳ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ଅତି କମରେ ୮୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ହଜାରେରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଅନ୍ୟ ଏକ ବନ୍ଧରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେତୁ ସଙ୍କଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଉତ୍ତର ରେନ୍-ୱେଷ୍ଟଫାଲିଆ ଏବଂ ରାଇନଲ୍ୟାଣ୍ଡ-ପାଲାଟିନେଟରେ ପ୍ରବାହିତ ନଦୀଗୁଡ଼ିକର ଜଳ ସହର ଏବଂ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ରାଇନଲ୍ୟାଣ୍ଡ-ପାଲାଟିନେଟ୍ ପ୍ରିମିୟର ମାଲୁ ଡ୍ରେୟର ବ୍ରଡକାଷ୍ଟର ଜେଡିଏଫକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ୟା ଲଗାତାର ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। କେବଳ ତାଙ୍କ ରାଜ୍ୟରେ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଭିତ୍ତିଭୂମି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବହୁ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପଡୋଶୀ ରାଇନ୍-ୱେଷ୍ଟଫାଲିଆର ଅହରୱିଲର୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରାୟ ୧୩୦୦ ଲୋକ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି। ଅନେକ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ମୋବାଇଲ୍ ନେଟୱାର୍କ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏରଫ୍ଟଷ୍ଟାଡର କୋଲନ ନିକଟରେ ଅନେକ ଘର ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଉଦ୍ଧାରକାରୀଙ୍କୁ ନାନା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଚେତାବନୀ ସତ୍ତ୍ୱେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିଜ ଘରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ନିଜ ନିଜ ଫସି ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି। ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍ ଯୋଗୁଁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ବେଲଜିୟମ ସୀମା ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଡ୍ୟାମ୍ ରାତାରାତି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇ ଅନେକ ଡ୍ୟାମ୍ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି। ୧୯୬୨ ପରଠାରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜର୍ମାନୀରେ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ୧୯୬୨ରେ ବଡ ଧରଣର ବନ୍ୟା ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୩୪୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts