scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସୁଜିତଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗମାନେ ହେଲେ ସାହା : ବଡ଼ ଦାଣ୍ଡରେ ଭିକ ମାଗୁଥିବା ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ସୁଜିତ ପାଢ଼ୀ ଏବେ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ

22/02/2020 at 2:01 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୨/୨: ଭଲ ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ ଜୀବନ ସାର୍ଥକ ହୋଇଯାଏ । ବିପଦ ଆପଦରେ ସେ ହିଁ ସାହା ହୁଏ । ପୁରୀ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ଅସହାୟ ହୋଇ ବୁଲୁଥିବା ସୁଜିତ୍‌ ପାଢ଼ି ଓରଫ୍‌ ବୁଟୁ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କର କେତେଜଣ କଲେଜ ବେଳର ସାଙ୍ଗ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ନିଭାଇଛନ୍ତି କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୁଲିସ କମିଶନର ଡ. ସୁଧାଂଶୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ । କେବଳ ଜଣେ ଦାୟିତ୍ୱବାନ ପୁଲିସ ଅଫିସର ଭାବେ ନୁହେଁ, ବଂର ଜଣେ ଦରଦୀ ସାଙ୍ଗ ଭାବେ ଖୋଲା ହୃଦୟରେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାର ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି ।
  

ସୁଜିତ ଜଣେ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ର ଥିଲେ । ଡ. ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ତାଙ୍କ ସହ ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଢୁଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଡ. ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଅର୍ଥନୀତିରେ ପିଜି କରୁଥିବାବେଳେ ସୁଜିତ୍‌ ତାଙ୍କ ଭଲ ସାଙ୍ଗ ଥିଲେ । ଉଭୟେ ଏକାଠି ଅନେକ ସମୟ ବିତାଇଛନ୍ତି । ପରେ ଡ. ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ହାସଲ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଓଏଏସ୍‌ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅକୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହେବା ପରେ ସୁଜିତ୍‌ ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳନ ହରାଇ ବସିଥିଲେ ।

ଗତ ୧୭ ତାରିଖରେ ‘ପ୍ରମେୟ’ରେ ସୁଜିତ୍‌ଙ୍କ ଦୁରାବସ୍ଥା ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଡ. ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଏକ ୱାଟ୍‌ସ ଆପ ଗ୍ରୁପ୍‌ କରି ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଅନ୍ୟ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିଥିଲେ ଓ ସୁଜିତଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ମେଡିକାଲ ଆଣି ମାନସିକ ରୋଗ ଚିକିତ୍ସା ୱାର୍ଡରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ । ସମସ୍ତେ ନିଜର ସୀମିତ ରୋଜଗାରରୁ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରୁଛନ୍ତି । ସୁଜିତଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭଲ କରାଇବା ଯାଏଁ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଡ. ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସୂଚନା ମୁତାବକ ସୁଜିତ୍‌ଙ୍କ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଏବେ ଭଲ ନାହିଁ । ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଭାବିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘଦିନର ଚିକିତ୍ସା ଆବଶ୍ୟକ । ଆସନ୍ତାକାଲି ତାଙ୍କ ଶରୀରରୁ ବିଭିନ୍ନ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଯିବ । ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ପର୍କରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ ।

   Related Posts