ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖିଲା ଏନଡିଏ : ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାଗଣା କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ୍, ୨୦ ଲକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିବ ରୋଜଗାର

15/12/2020 at 9:22 PM

ପାଟଣା ୧୫/୧୨ : ବିହାରବାସୀଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ନୀତିଶ ସରକାର । ମଙ୍ଗଳବାର ହୋଇଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମୋହର ଲାଗିଛି । କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ସୁଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ୨ଟି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି । ଏହା ବ୍ୟତିତ ବିଜେପି ଦ୍ବାରା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିବା ବିହାରରେ ୧୯ ଲକ୍ଷ ରୋଜଗାରକୁ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି ।

କ୍ୟାବିନେଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେ, ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୨୦ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ରୋଜଗାର ସୃଷ୍ଟି କରାଯିବ । ନୀତିଶଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ମୋହର ଲାଗିବା ପରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ, ଦେଶକୁ ଯେବେ କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ ଆସିବ ବିହାରବାସୀଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଭ୍ୟାକସିନ ଦିଆଯିବ ।

ମଙ୍ଗଳବାର ବସିଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ଆହୁରି କିଛି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମଞ୍ଜୁରି ମିଳିଛି । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଦ୍ବାଦଶ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବା ପରେ ୫୦ ହଜାର ଏବଂ ସ୍ନାତକ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବା ପରେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦିଆଯିବାକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମଞ୍ଜୁରି ମିଳିଛି ।

   Related Posts