scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଖେଳ ପଡିଆ ପାଇଁ ମନରେଗା ଯୋଜନାରେ ମିଳିଥିଲା ୭ଲକ୍ଷ, ଖାଲି ମାଟି ପକାଇ ଆତ୍ମସାତ୍ କଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା !

23/02/2021 at 3:35 PM

ରାଇରଙ୍ଗପୁର ୨୩।୨: ମନରେଗା କାମରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ । କାମ ନ କରି ଖାଇଗଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା । ସରକାର ଗରିବଙ୍କୁ ମନରେଗା ଯୋଜନାରେ ଦେଉଥିବା ଅର୍ଥକୁ ବାବୁମାନେ ମିଳିମିଶି ବାବୁମାନେ ହଡପ କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ରାଇରଙ୍ଗପୁର ବ୍ଲକ ସୁଦର୍ଶନପୁର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ନାଉପଡା ଗ୍ରାମରୁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନାଉପଡା ଗାଁର ଖେଳପଡ଼ିଆ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମନରେଗା ମାଧ୍ୟମରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ଆସିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ୨୦୧୯-୨୦ରେ ଏହି ଖେଳ ପଡିଆର ଉନ୍ନତି ନାଁରେ ନାମକୁ ମାତ୍ର କିଛି ମାଟି ପକାଇ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଗାଁ ଲୋକେ । ଖେଳ ପଡିଆ ଅବସ୍ଥା ଦେଖିଲେ ଏତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବା କେହି ବି ବିଶ୍ବାସ କରିବେନାହିଁ । ସୂଚନା ଫଳକ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି । ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରୁ ୮ ଦିନ ଧରି ବିଭିନ୍ନ ବାହାନା ଦେଖାଇ ଲୁଚକାଳି ଖେଳିବା ସହିତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ, କୌଣସି ଅର୍ଥ ହେରଫେର ହୋଇ ନଥିବା କହିଛନ୍ତି ସରପଞ୍ଚ ଜ୍ଞାନ ହେମ୍ବ୍ରମ । ତେବେ ମନରେଗାରେ ଆସୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ହେବା ସହ ବିନା କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଲ୍ କରି ଅର୍ଥ ଆତ୍ମସାତ କରିବା ଘଟଣା ଦିନଙ୍କୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉ ନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ନାଉପଡା ଗ୍ରାମବାସୀ ଖେଳ ପଡିଆର ଉନ୍ନୟନ କାମ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ କରିବା ସହିତ ଅର୍ଥ ଆତ୍ମସାତର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts