suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁରୈନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏୟାରଫୋର୍ସର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଓ ମିରାଜ୍-୨୦୦୦ ଫାଇଟର ଜେଟ୍ କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଜେରୁଜେଲମ୍‌ରେ ପ୍ରାର୍ଥନାସ୍ଥଳରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୮ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ବୋଲେରୋ ଓ ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ମୃତ ଗୁରୁତର
  • ||

ପିସିବି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ କାନାରିଆ; କହିଲେ ହିନ୍ଦୁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳୁନି ନ୍ୟାୟ, ବିସିସିଆଇକୁ ମାଗିଲେ ସାହାଯ୍ୟ

30/12/2022 at 8:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଣି ଥରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଦାନିଶ କାନାରିଆ । ଏଥର ସେ ପିସିବିକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରି କାଠଗଡ଼ାକୁ ଟାଣିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ହିନ୍ଦୁ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଘୃଣା ନଜରରେ ଦେଖେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ସେ ବିସିସିଆଇକୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି ।

ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟ୍ ଫର୍ମରେ ନିଜର ମତ ରଖି ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ସ୍ପିନର ଦାନିଶ କାନାରିଆ ପୁଣି ଥରେ ପିସିବିକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡରେ ହିନ୍ଦୁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଘୃଣା କରାଯାଏ । କାନାରିଆ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ଦେଶ ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଦଲାଲ ଅମିର୍ ଓ ସର୍ଜିଲ ଭଳି ଫିକ୍ସରଙ୍କୁ ପିସିବି ଚୟନ କମିଟି ପୁଣି ଥରେ ଚୟନ କରୁଛି । କାରଣ ସେମାନେ ହିନ୍ଦୁ ନୁହନ୍ତି ମୁସଲିମ୍ । ପିସିବି ହିନ୍ଦୁ କ୍ରିକେଟଙ୍କୁ ଘୃଣା କରେ । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡରେ ହିନ୍ଦୁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁନାହିଁ । କ’ଣ ବିସିସିଆଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି ଟ୍ବିଟ୍ କରି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଛନ୍ତି ।

ଆଇସିସିରେ ବିସିସିଆଇର ଦବଦବା ରହିଛି । ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ରେଭିନ୍ୟୁ ବିସିସିଆଇ ଦେଉଛି । ଏବାବଦରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ତର୍ଜମା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାରେ ବିସିସିଆଇ ସହଯୋଗ କରିବା ଦରକାର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଶେଷରେ ‘ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ, ଜୟ ବଜରଙ୍ଗବାଲି’ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । ରମିଜ୍ ରାଜାଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ବାହାର କରାଯାଇ ନଜମ୍ ସେଠୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ୩ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ପିସିବି ଚିଫ୍ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ତୁଲାଇବେ ।

   Related Posts