suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବାଲାକୋଟ୍ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌କୁ ପୂରିଲା ବର୍ଷେ, ଏମିତି କହିଲେ ପୂର୍ବତନ ବାୟୁସନା ମୁଖ୍ୟ ବି.ଏସ୍. ଧନୋଆ

26/02/2020 at 12:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୨: ଗତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀ ୨୬ ତାରିଖରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନଟାରୁ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାରୁ ଯାଇ ବାଲାକୋଟରେ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା । ବାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କ ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ପୂର୍ବତନ ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ ବି.ଏସ. ଧନୋଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଆମେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ଲାଭ କରିଥିଲୁ । ବାଲାକୋଟ୍ ଅପରେସନ ପରେ ଆମକୁ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶତ୍ରୁମାନେ ଜାଣିସାରିଲେଣି ଯେଉଁଠି ବି ରହିଲେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ସେଠାରେ ପ୍ରବେଶ କରି ଆକ୍ରମଣ କରିବେ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଭଳି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଆମର ଅପରେସନ କରିବାର ଉପାୟରେ ଏକ ନୂଆ ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଶତ୍ରୁପକ୍ଷ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁନି ଯେ, ଆମେ ପାକିସ୍ତାନ ଭିତରେ ପଶି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିରକୁ ଧ୍ବଂସ କରିବାକୁ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିପାରୁ ବୋଲି । ଯାହାକୁ ଆମେ ସଫଳତାପୂର୍ବକ କରିଛୁ ।

ବାଲାକୋଟ୍ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଭାରତରେ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ କୌଣସି ବଡ ଧରଣର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇନାହିଁ । କାରଣ ସେମାନେ ଡରିଯାଇଥିଲେ ଯେ, ଆମେ ପୁଣି ଥରେ ସେହିଭଳି ଅଥବା ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଉପାୟରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଜବାବ ଦେଇପାରିବୁ ବୋଲି । ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଯେଉଁଠି ବି ରହିଲେ ଆମେ ସେଠାରେ ପଶି ଆକ୍ରମଣ କରିବୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଆମ ଦେଶରେ ରହି ମଧ୍ୟ ଆମେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରିବୁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଜୈଶ୍-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଏବଂ ଲକ୍ସର-ଇ-ତୋଇବା ଭାରତରେ କେତେକ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ସଂସଦ, ମୁମ୍ବାଇ, ପଠାନକୋଟ୍ ଏବଂ ଉରି ସେକ୍ଟରରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଏହାର ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ଉଦାହରଣ । ପାକିସ୍ତାନ ସବୁବେଳେ ଭାରତ ଉପରେ କୁଟନୈତିକ ଚାପ ପକାଇଥାଏ । ଉରି ସେକ୍ଟରରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପ୍ରଥମଥର ଭାରତୀୟ ସେନା ଏଲଓସି ଅତିକ୍ରମ କରି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିରକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ ଯବାନ ସହିଦ ହେବା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନ ଭିତରେ ପ୍ରବେଶ କରି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା ।

   Related Posts