ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ଦେଶ ଛାଡିବାକୁ ସାଧା ପୋଷାକରେ କାବୁଲ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଧାଡିରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ସେନାମୁଖ୍ୟ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ ଆସିଲା ଭୟର ବିକଳ ଚିତ୍ର

24/08/2021 at 9:00 PM

କାବୁଲ, ୨୪|୦୮:     ତାଲିବାନର ବର୍ବରତା ପାଇଁ ଆତଙ୍କିତ ଆଫଗାନ ନାଗରିକ । ଅନେକ ଦେଶ ସେମାନଙ୍କ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରୁ ନେଇଯାଉଛନ୍ତି । ଏହାମଧ୍ୟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଓ୍ୱାଲି ମହମ୍ମଦ ଅହମଦାଇ କାବୁଲ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଲାଇନରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଓ୍ୱାଲି ଏକ ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସେ ଦେଶ ଛାଡିବା ପାଇଁ ଧାଡିରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି ।ସେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଛାଡି କେଉଁଠିକି ଯିବେ ତାହା ଏବେସୁଦ୍ଧା ଜଣାପଡି ନାହିଁ ।ଓ୍ୱାଲି ହଜାର ହଜାର ଆଫଗାନବାସୀଙ୍କ ସହ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଭଳି ଦେଶରୁ ବାହାରିବାରୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖରେ ରାଜଧାନୀ କାବୁଲକୁ ତାଲିବାନ କବଜା କରିନେଇଥିଲା । ଏହାପରେ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଶରଫ ଘନୀ ଦେଶ ଛାଡି ପଳାୟନ କରିଥିଲେ । କିଛି ମାସ ତଳେ ଆଶରଫ ଘନୀ ଓ୍ୱାଲିଙ୍କୁ ହଟାଇ ହିବତୁଲ୍ଲା ଅଲିଜାଇଙ୍କୁ ସେନା ମୁଖ୍ୟ କରିଥିଲେ ।ତେବେ ଅଲିଜାଇଙ୍କ ଅଧିନରେ ଥିବା ଆଫଗାନ ସେନା ତାଲିବାନ ଆଗରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିଥିଲା ।

   Related Posts