AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମୋଦି ବଲାଙ୍ଗିର ଆସୁଛନ୍ତି ବୋଲି ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ପାଟଣାଗଡ଼ର ରାଜା , ସାଥୀରେ ରାଣୀ ସାହିବା: ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସର ଟାଣ କିଛି ପଡିବନି ପ୍ରଭାବ

13/01/2019 at 2:09 PM

ବଲଙ୍ଗିର୧୩|୧: ୧୯ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଜମିଲାଣି ରାଜନୈତିକ ହଲଚଲ । ଆସନ୍ତା ୧୫ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗିର ଗସ୍ତ ବିଜେପିକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି । ମୋଦିଙ୍କ ଏହି ଗସ୍ତକାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଫୋକସରେ ରହିବ ପୂରା ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା । ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ୧୦ଜିଲ୍ଲା ଓ ୬ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ଆକ୍ଟିଭିଟିକୁ ଦେଖିଲେ ଏୟା ହିଁ ଅନୁମାନ କରିହେଉଛି । ହେଲେ ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ସେମିତି କିଛି କମାଲ କରିପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଦମ୍ଭ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଉଭୟ ବିଜେଡି ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ।

ମୋଦି ଆସୁଛନ୍ତି ବୋଲି ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ପାଟଣାଗଡ଼ର ରାଜା । ସାଥୀରେ ରାଣୀ ସାହିବା ବି ଅଛନ୍ତି । ମା’ ପାଟଣେଶ୍ବରୀଙ୍କ ପାଖରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ପରେ ଦୁଆର ଦୁଆର ବୁଲି ମୋଦିଙ୍କ ସଭାରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ।

ଆସନ୍ତା ୧୫ରେ ବଲାଙ୍ଗିର ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ହେଲେ ତାରି ଭିତରେ ବି ରହିଛି ନିର୍ବାଚନୀ ଚାଲ୍‌ । ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ବିକାଶର ବାର୍ତ୍ତା ଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଯାହା ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ ଭିତରେ ଜୋସ୍‌ ଭରିବ ବୋଲି ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ।

ହେଲେ ବଲାଙ୍ଗିରରେ ବିଜେପିର ଏଭଳି ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ଦେଖିବା ପରେ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସି ନେତା । ମୋଦିଗସ୍ତକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା,  ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ୫ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳର ଦ୍ବାହି ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶାରେ ନବୀନଙ୍କ ଜୟଯାତ୍ରା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଦମ୍ଭ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ବିଜେଡି ନେତା ।

ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବାରିପଦା ପରେ ମୋଦିଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗିର ଗସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି । ୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦି ଇଫେକ୍ଟ କାମ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରିଛି ଦଳ । ହେଲେ ବିଜେଡିର ବିଜୟ ଯାତ୍ରା ଓ କଂଗ୍ରେସର ଜୋସ୍‌କୁ ପଦ୍ମ ଦଳିଆ କେମିତି ମୁକାବିଲା କରିବେ ଆଉ ଭୋଟର କାହା ସପକ୍ଷରେ ନିଜର ସମର୍ଥନ ଢ଼ାଳିବେ ତାହା ଏବେଠୁ କହିବା ମୁସକିଲ୍‌ ।

   Related Posts