scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କରୋନା ପାଇଁ ଦୋହଲିଲା ଆମେରିକାର ଆର୍ଥିକ ମେରୁଦଣ୍ଡ, ବେକାରୀ ତାଲିକାରେ ୭ ଦିନରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଲୋକ କଲେ ନାଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ

27/03/2020 at 11:31 AM

ନ୍ୟୁୟର୍କ, ୨୭|୦୩: କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାରେ ବେରାେଜଗାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏଠାରେ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ବେକାରୀ ତଲିକାରେ ନିଜର ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିଛନ୍ତି । ଆମେିକା ଶ୍ରମ ବିଭାଗର ଏହି ତଥ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି । ପୂୂର୍ବରୁ କେବେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ନିଜକୁ ବେରୋଜଗାରୀ ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିନଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୧୯୮୨ରେ ୭ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ବେରୋଜଗାରୀ ତାଲିକାରେ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ । ଏଠାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ସିନେମା ହଲ୍, ବାର୍, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ହୋଟେଲ ଆଦି ବବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । କାର କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ପାଦନ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ବିମାନ ସେବା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । କରୋନା ଆତଙ୍କ ପାଇଁ ବେରୋଜଗାରୀ ଦର ୩.୬ ପ୍ରତିଶତ ସହ ୫୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍ତରରେ ପହଁଚିଛି ।

ଆମେରିକା ବିଦେଶରେ ମୁତୟନ କରିଥିବା ୯୦ ହଜାର ସୈନିକଙ୍କ ମୁଭମେଣ୍ଟ୍ ଉପରେ ୬୦ ଦିନ ପାଇଁ ରୋକ ଲଗାଇଛି । ଦେଶରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୭୦୫୪ଟି ମାମଲା ଆସିଥିବା ବେଳେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭୩ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ବ୍ରିଟେନ ପୋଲିସ ଦେଶର ସମସ୍ତ ସୀମାକୁ ସିଲ୍ କରିଦେଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ସମସ୍ତ ଗାଡିମଟରକୁ ଯାଂଚ କରୁଛି । କେବଳ ଖାଦ୍ୟ ଓ ଔଷଧ ଗାଡିକୁ ସହର ମଧ୍ୟକୁ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ମିଳିଛି । 

   Related Posts