oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କାରରୁ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା, ୨ରେ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ !
  • ||

୧୧,୦୦୦ ଫୁଟ୍ ଉଚ୍ଚରେ ନିର୍ମାଣ ହେଲା ଫୁଟବଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ, ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନମୋହୁଛି ଅତୁଳନୀୟ ସୁନ୍ଦରତା

16/01/2022 at 6:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ /୦୧ :  ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଭିତରେ ଥିବା କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଭାରତର ଧର୍ମଶାଳାରେ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଗୋଟିଏ ଫୁଟବଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଏହି ସୂଚୀରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ପ୍ରଦେଶ ଲଦ୍ଦାଖର ଲେଖରେ ଏକ ଫୁଟବଲ ଷ୍ଟାଡୟମ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । ଲେହର ପ୍ପିଟୁକରେ ପାହାଡ ଘେରା ଭିତରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ଏହି ସୁନ୍ଦର ଷ୍ଟାଡିୟମ।

କେନ୍ଦ୍ର ଖେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଜ ସିଂ ଠାକୁର ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମର ଆକାଶ ମାର୍ଗର ଗୋଟିଏ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଫୁଟବଲ ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ସମୁଦ୍ର ପତନରୁ ୧୧ ହଜାର ଫୁଟ୍ ଉପରେ ତିଆରି କରାଯାଇଛି । ଏହା ଖେଳୋ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଇନଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକଚରର ଏକ ଅଂଶ ।

ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନମୋହୁଛି ପ୍ରାକୃତିକ ପରିବେଷରେ ଥିବା ଷ୍ଟାଡିୟମର ଏହି ମନଲୋଭା ଫଟୋ । ସରକାର ଖେଳୋ ଇଣ୍ଡିଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧିନରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଖେଳ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହାର ପରିକଳ୍ପନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମର ନିର୍ମାଣ ଚୂଡାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଖୁବଶୀଘ୍ର ଖେଳାଳି ଏବଂ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଖୋଲାଯିବ। ଗତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟମ୍ୱରରେ ରାଜ୍ୟରେ ଫୁଟବଲ ପାଇଁ ସିନ୍ଥେଟିକ୍ ଟ୍ରାକ ଏବଂ ଏଷ୍ଟ୍ରୋଟର୍ଫ ସହ ଅନ୍ୟ ଖେଳ ସୁବିଧା ପାଇଁ  ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ କିରଣ ରିଜୁଜୁ ଏହାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ।  

ପ୍ସିତୁକ ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ ଫୁଟବଲରେ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଗଢିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମ କୌଣସି ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣଠାରୁ କମ ନୁହେଁ।

   Related Posts