AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ଝାରସୁଗୁଡାରୁ ୬ଟି ସହରକୁ ଉଡିବ ବିମାନ: ରାଜ୍ୟର ବିମାନବନ୍ଦର ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା

25/01/2019 at 6:16 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୧ : ଓଡିଶାର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର ଝାରସୁଗୁଡାରୁ ୬ଟି ସହରକୁ ବିମାନ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଓଡିଶାରେ ବିମାନବନ୍ଦର ଓ ବିମାନ ସେବାର ଉନ୍ନତିକରଣ ପାଇଁ ପାଖାପାଖି ୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଂଜୁର ହୋଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ସେହିଭଳି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ବାରଣାସୀ, ରାଉରକେଲା, କଲେଇକୁଣ୍ଡା ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେବା ସହ ଝାରସୁଗୁଡାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର, କୋଲକାତା, ମୁମ୍ବାଇ, ରାୟପୁର, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନ ଯୋଗାଯୋଗ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ରାଉରକେଲା ଠାରେ ଉଡାଣ ଯୋଜନା ଅନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏକ ନୂଆ ବିମାନବନ୍ଦର ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ମଞ୍ଜୁରୀ ହୋଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ତୃତୀୟ ଟର୍ମିନାଲ ନିର୍ମାଣ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଥିବା ଦୁଇଟି ଟର୍ମିନାଲର ଉନ୍ନତିକରଣ ପାଇଁ ୧୦୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଂଜୁର ହୋଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |

   Related Posts