oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବ୍ରିଟେନରୁ ଆସୁଥିବା ସବୁ ବିମାନ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇଲା ଭାରତ, କରୋନା ଭାଇରସର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ସରକାର ନେଲେ ପଦକ୍ଷେପ

21/12/2020 at 3:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧/୧୨:    ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଭାକସିନକୁ ନେଇ ଉତ୍କଣ୍ଟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଅନ୍ୟ ଦିଗରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଏକ ନୂଆ ରୂପ ଚିନ୍ତା ବଢାଇ ଦେଇଛି । ବ୍ରିଟେନରେ କରୋନା ଭାଇରସର ନୂଆ ରୂପ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯାହା ବହୁତ ବିପଦ୍ଦଜନକ । ଏହାପରେ ୟୁରୋପର ଅନେକ ଦେଶ ୟୁକେ ବା ବ୍ରିଟେନରୁ ଆସୁଥିବା ବିମାନ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛି । ଏବେ ଭାରତ ସରକାର ମଧ୍ୟ ସମାନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ୟୁକେର ବିମାନ ଉପରେ ସରକାର କଟକଣା ଲଗାଇଛନ୍ତି ।

ସୋମବାର ରାତି ୧୨ଟାରୁ ୟୁକେର ବିମାନ ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗୁ ହେବ । ଏହା ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ । ବ୍ରିଟେନର ବର୍ତ୍ତମାନର ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ସରକାର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମୱ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ, ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ମଧ୍ୟ ବିମାନ ଉପରେ ରୋକ୍ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ ।  ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ୟୁକେରେ କରୋନାର ନୂଆ ରୂପ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି  । ଯାହା ଚିନ୍ତାଜନକ । ଏହା ସୁପର ସ୍ପ୍ରେଡର ଭାବେ କାମ କରୁଛି । ତେଣୁ ଭାରତ ସରକାର ୟୁକେର ସବୁ ବିମାନ ବନ୍ଦ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ସେହିପରି ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ଟ୍ୱିଟ୍ କହିଥିଲେ ଯେ, ୟୁକେରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ଆସିଥିବା ଖବର ଚିନ୍ତାଜନକ ଅଟେ । ଭାରତ ସରକାର ଏହି ମାମଲାରେ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଅନ୍ୟ ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ବିମାନ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

   Related Posts