ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଆଜି ପୁଣି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିବ ଦ୍ବୀପାଚଂଳ ପେଷାଦାର ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମହାସଂଘ

27/11/2019 at 8:48 AM

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ୨୭।୧୧: ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଦ୍ବୀପାଞ୍ଚଳ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମହାସଂଘର ଆନ୍ଦୋଳନ । ଦୁଇ ଦିନରେ ପହଁଚିଛି ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ । ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଉଚ୍ଛେଦ ହେଉଥିବା ଚିଲିକାରେ ଚିଙ୍ଗୁଡି ଘେରିକଟାକୁ ବିରୋଧ କରି ଶହ ଶହ ପେଷାଦାର ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମହାସଂଘ କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ।

ଏପରିକି ଚିଲିକା ଘେରି ଉଚ୍ଛେଦକୁ ଯିବା ସମୟରେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଗାଡିକୁ ଛାଡିନଥିଲେ । ଗାଡି ଆଗରେ ଦୀର୍ଘ ଦୁଇଘଣ୍ଟା ଧରି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ବସିରହିଥିଲେ । ସେପଟେ ପ୍ରଶାସନ ଜିଦିରେ ଅଟଳ ରହିଛି । ଯେହେତୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି । ସେଥିପାଇଁ ଚିଲିକାରେ ଚିଙ୍ଗୁଡି ଘେରିକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବନ୍ଦ କରାଯାଇ ପାରିବନାହିଁ ବୋଲି ତହସିଲଦାର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ନାୟକ କହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଯଦି ଆଜି ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ ଚିଲିକାରୁ ଚିଙ୍ଗୁଡିଘେରି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ବନ୍ଦ ନ କରନ୍ତି ତାହାଲେ ହଜାର ହଜାର ପେଷାଦାର ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ପ୍ରଶାସନ ସହ ସମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ। ମରିବୁ ପଛେ ଅଚଂଳରେ ହେଉଥିବା ଚିଲିକା ଘେରି ଉଚ୍ଛେଦକୁକୌଣସି ପ୍ରକାରେ କରାଇଦେବୁ ନାହିଁ ବୋଲି ଦ୍ବୀପାଞ୍ଚଳ ପେଷାଦାର ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମହାସଂଘ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି । 

   Related Posts