AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ:୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଚଢାଉ, ଦେଢ଼ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା: ନବଦାସ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳର ହେବ ନାର୍କୋ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର: ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦୌଡିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ୍ ଶାହା, ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମୁଛି ଶୀତ, ବଢୁଛି ତାତି: ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ପାରଦ ଉପରମୁହାଁ
  • ||

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପାର୍କିଂରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୩ଟି ଈଭି କାର୍ ଜଳି ଭଷ୍ମୀଭୂତ

22/01/2023 at 10:20 AM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ତେଲଙ୍ଗାନା ନୁମାଇସ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ପାର୍କିଂ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାର୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଯୋଗୁ ଜଳି ଭଷ୍ମୀଭୂତ ହୋଇଛି । ଏହାଛଡ଼ା ପାର୍କିଂ ସ୍ଥଳରେ ଥିବା ଅନେକ କାର୍ ମଧ୍ୟ ଜଳି ପାଉଁଶ ହୋଇଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛି । ତେବେ ସର୍ଟସର୍କିଟ୍ ଯୋଗୁ କାର୍ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।  

ଶନିବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ନୁମାସିସ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପାର୍କିଂରେ ଇଭି କାର୍ ଗୁଡ଼ିକ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍ ନିଆଁ ଗୋଟିଏ କାରରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ତୁରନ୍ତ ପାଖରେ ଥିବା ଗାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକ ନିଆଁର ଆଁ ଭିତରକୁ ଆସିଥିଲା । ଏଥିରେ ମୋଟ୍ ୬ଟି ଗାଡ଼ି ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ୩ଟି ଇଭି କାର୍ ଜଳି ଭଷ୍ମୀଭୂତ ହୋଇଛି ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବିଡ୍ସ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବି. ପ୍ରସାଦ ରାଓ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୨୨ରେ ଏକ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ସ୍କୁଟି ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏକ ଇଭି ବାଇକ୍ ସୋ-ରୁମରେ ଭୟଙ୍କର ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା । ଏଥିରେ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।

ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଓ ଡିଜେଲ ଚାଳିତ ଗାଡ଼ି ଇଞ୍ଜିନ ନିଜର ବିଶ୍ବସନୀୟତାକୁ ନେଇ ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ଯାନ ଗୁଡ଼ିକ ଏହାର ସମକକ୍ଷ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ଯାନ ଗୁଡ଼ିକରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଉଛି । କମ୍ପାନୀ ଗାଡ଼ି ନିର୍ମାଣରେ ଏବଂ ଡିଜାଇନକୁ ବିକଶିତ କରୁନଥିବାରୁ ଏଭଳି ଏହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।

ଆଧିକାଂଶ ବ୍ୟାଟେରୀ ଗାଡ଼ିରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିବାରୁ, ଏହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ରହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । ଏନେଇ ପରବିହନ ଓ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଆଣିଛି । ବ୍ୟାଟେରୀ ପ୍ଯାକିଂ ଡିଜାଇନ୍, ଅନ ବୋର୍ଡ ଚାର୍ଜର ଓ ଓ୍ବାଇରିଂ ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।

   Related Posts