Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା ବେଆଇନ୍‌ ବିଲ୍ଡିଂ ନିର୍ମାଣ; ହୋଟେଲ ମାଲିକଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୨୨ ଲକ୍ଷ ଫାଇନ

3/11/2022 at 11:15 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୦୩/୧୧: ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ହୋଟେଲ ଭ୍ରମର ଉପରେ ଜିଲ୍ଲାପ୍ରସାସନର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ। ୨୦୧୫ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧ରୁ ସଠିକ୍‌ ଟାକ୍ସନ ନଦେବା, ବେଆଇନ୍‌ ଷ୍ଟୋର ରୁମ କରିବା, ଅନୁମତି ଠାରୁ ଅଧିକ ବିଲଡିଂ ତିଆରି କରିବା ନେଇ ଆକ୍ସନ ନେଲା ପୌରପରିଷଦ। ଏନେଇ ଆଜି ହୋଟେଲକୁ ନୋଟିସ କରିଛି। ତେବେ ଗୃହ ଟିକସ ବାବଦକୁ ୧ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା, ବିଦ୍ୟୁତ ଟିକସ ବାବଦକୁ ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କା, ପାଣି ଟିକସ ବାବଦକୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ କରାଯାଇଛି।

୨୦୧୫ରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ ଟିକସ ମିଶାଇ ୨୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଟିକସ ଆସନ୍ତା ୩୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନଦେଲେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି କୁହାଇଛି। ହୋଟେଲ ମାଲିକ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏଭଳି ଭାବରେ ପ୍ରଶାସନକୁ ଠକିଥିବା ବେଳେ ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିଆସୁଥିଲେ। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସରେ ତାଙ୍କ ହୋଟେଲ ରନ୍ଧା କାମ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା। ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ କିନ୍ତୁ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଚୁପ ବସିଛି। ତେବେ ଗୋଟିଏ ନୁହେଁ ଏଭଳି ଗୁଡାଏ ହୋଟେଲ ଏଭଳି ବେଆଇନ କାରବାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ସନ ନେବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି।

   Related Posts