AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡିତ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଗଲେ ଆମେରିକା

17/01/2019 at 12:04 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧ : କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଜେଟଲୀଙ୍କୁ ସଫ୍ଟ ଟିସୁ ସରକୋମା ନାମକ କ୍ୟାନସର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଏହି କ୍ୟାନସର ଅତି ବିରଳ | କ୍ୟାନସରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ଜେଟଲୀ ଆମେରିକା ଯାଇଛନ୍ତି ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ | ନିକଟରେ କେନ୍ଦ୍ରର ଅନ୍ତରୀଣ ବଜେଟ ପେଶ କରିବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଠିକ ସମୟରେ ଜେଟଲୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆମେରିକା ଯିବାକୁ ପଡିଛି | ଏଥରର ବଜେଟ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଶାସନ କାଳର ଅନ୍ତିମ ବଜେଟ ସେସନ | ଫେବୃଆରୀ ୧ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବଜେଟ ସେସନରେ ଜେଟଲୀ ସମ୍ଭବତଃ ଉପସ୍ଥିତ ନହୋଇପାରନ୍ତି | ଜାନୁଆରୀ ୩୧ ତାରିଖରୁ ବଜେଟ ସେସନ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |


୬୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଜେଟଲୀ ଗତବର୍ଷ ମେ ୧୪ ତାରିଖରେ କିଡ଼ନୀ ଅପରେସନ କରିଥିଲେ | ରବିବାର ସେ ଆମେରିକା ଯାଇଥିଲେ | କିଡ଼ନୀ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସେ ଆମେରିକା ଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଥମେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ, ତାଙ୍କୁ କ୍ୟାନସର ହୋଇଛି |


କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ, ନେସନ୍ୟାଲ କନ୍ଫରେନ୍ସ ନେତା ଓମର ଅବଦୁଲ୍ଲାହ, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସଲମାନ ଖୁର୍ସିଦ ଜେଟଲୀଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି |


ସରକୋମା କ୍ୟାନସର ହାଡ ଏବଂ ମାଂସପେଶୀର ଟିସୁରେ ପ୍ରଥମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ | ସାଧାରଣତଃ ଏହି କ୍ୟାନସର ହାତ ଏବଂ ଗୋଡରେ ଦେଖାଦେଇଥାଏ | କୌଣସି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ବା ରେଡ଼ିଏସନ ଥେରାପି କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରକାର ବଂଶଗତ ରୋଗ ଥିଲେ ଏହି ପ୍ରକାର କ୍ୟାନସରର ଭୟ ବଢ଼ିଯାଇଥାଏ |

   Related Posts