scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସୀମା ଲଂଘିଲା ମହିଳା ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଯୌନ ଶୋଷଣ : ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବିବାହିତ ଯୁବକ

16/10/2018 at 1:33 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬|୧୦: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପରଭାନି ଜିଲ୍ଲାରେ ମହିଳା ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଯୌନଶୋଷଣର ଶିକାର ହୋଇ ଜୀବନ ହାରିଛନ୍ତି ସଚ୍ଚିନ ମିତକାରୀ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି । ଗତ ରବିବାର ଦିନ ଭାସମତ-ପରଭାନି ରୋଡ୍ ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରୁ ସଚିନଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଦେଖି ପଡୋଶୀମାନେ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥଲେ । ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଜବତ କରିବା ସହ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା । ସଚ୍ଚିନ ଲେଖିଥିବା ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟ୍ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରଭାନି ଜିଲ୍ଲାର ସଚ୍ଚିନ ମିତକାରୀ ଏବଂ ମହିଳା ସହକର୍ମୀ ଗୋଟିଏ ହସପିଟାଲରେ କାମ କରୁଥିଲେ ।  ମହିଳା ସହକର୍ମୀ ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଯୌନ ସଂପର୍କ ରଖିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ ହରକତ କରୁଥିଲେ । ସଚ୍ଚିନ ବିବାହିତ ବୋଲି କହିବା ସତ୍ତ୍ବେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କ ପିଛା ଛାଡିନଥିଲେ । ସେ ବାରମ୍ବାର ତାଙ୍କ ସହ ଯୌନ ସଂପର୍କ ରଖିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରୁଥିଲେ । ସଚିନ ଏଥିରେ ରାଜି ନହେବାରୁ ମହିଳା ସହକର୍ମୀ ଜଣଙ୍କ ଥାନାରେ ଏତଲା କରିଦେବେ ବୋଲି କହି ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଧମକ ଦେବା ସହ ବ୍ଲାକମେଲିଂ କରୁଥିଲେ । ଏଥିରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ସଚ୍ଚିନ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟ୍ ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ପୋଲିସ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିବାରୁ ଏତଲା ଦାୟର କରିଛି । ଏନେଇ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ପୋଲିସ ।

ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏବେ ଚାଲିଥିବା # Me Too କେମ୍ପେନରେ ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡନ ଓ ଶୋଷଣର କାହାଣୀ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କହିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏମିତି ଏକ ସମୟରେ ଜଣେ ମହିଳା ସହ କର୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଯୌନଶୋଷଣ ହୋଇ ଜଣେ ପୁରୁଷ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ନିଶ୍ଟୟ ଉଦବେଗର ବିଷୟ । ମହିଳାଙ୍କ ଭଳି ସଚିନ ମଧ୍ୟ ଯୌନ ଶୋଷଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଚାର କରିପାରିଥାନ୍ତେ । ଏଥି ସହ ଆଇନର ଆଶ୍ରୟ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିଥାନ୍ତେ । ଏସବୁ କରିଥିଲେ ହୁଏତ ତାଙ୍କୁ ଜୀବନ ହାରିବାକୁ ପଡିନଥାନ୍ତା । ମହିଳାଙ୍କ ଭଳି ପୁରୁଷମାନେ ମଧ୍ୟ ଯୌନ ଶୋଷଣର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି । ତାର ଜ୍ବଳନ୍ତ ପ୍ରମାଣ ହେଉଛି ସଚ୍ଚିନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା । ତେଣୁ ମହାଳାଙ୍କ ଭଳି ପୁରୁଷମାନେ ମଧ୍ୟ # Me Too କେମ୍ପେନରେ ସାମିଲ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts