scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଟଙ୍କା ପାଇଁ ତୁଚ୍ଛ ହେଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ; ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇଁ ନିଜ ଝିଅକୁ ମାରିଦେଲା ବାପା

26/07/2018 at 11:27 AM

ଟଙ୍କା ପାଇଁ ତୁଛ ହେଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ । ମାତ୍ର ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇଁ ନିଜ ଝିଅକୁ ମାରିଦେଲା ବାପା । ଆଉ ହାତୀ ମାରିଦେଇଛି କହି ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଚେକ୍ ଓ ରେଡକ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନେଇଯାଇଛି ନିଷ୍ଠୁର ବାପା । ଏଭଳି ଏକ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଟାଙ୍ଗୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କହ୍ନେଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଚାରିଘରିଆ ଆଦିବାସୀ ବସ୍ତିରେ । ଗତ ୧୯ ତାରିଖ ଦିନ ଆଦିବାସୀ ବସ୍ତିର ମୀନା ସିଂଙ୍କ ମୃତଦେହ ପଞ୍ଚଭାୟା ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରୁ ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲା । ହାତୀ ଦଳି ଦେଇଛି କହି ପରିବାର ଲୋକେ ଟାଙ୍ଗୀ-କପିଲାସ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ । ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ରେଡକ୍ରସ ତରଫରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ମିଳିବା ପରେ ରାସ୍ତା ରୋକ ହଟିଥିଲା । ସେପଟେ ପୋଲିସ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ମୀନାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ SCB ପଠାଇଥିଲେ । ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ମିଛ ଧରାପଡିଯାଇଥିଲା । ପରିବାରର ୬ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପୋଲିସ ଜେରା କରିବା ପରେ ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଝିଅ ମୀନା ସିଂଙ୍କୁ ମାରିଦେଇଥିବା ପୋଲିସ ଆଗରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛି ବାପା ଜୟା ସିଂ । ପୋଲିସ ହତ୍ୟା ବ୍ୟବହୃତ କଟୁରୀ, ରକ୍ତଭିଜା ମାଟି, କାନଫୁଲ, ଚପଲ ଓ ରକ୍ତଭିଜା ପୋଷାକ ଜବତ କରିଛି । ବାପା ଜୟା ସିଂ, ସହଯୋଗ କରିଥିବା ଦାଦା ଦମ୍ବା ସିଂ ଓ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇଥିବାରୁ ପୁତୁରା ଦିଲ୍ଲୀପ ସିଂହକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

   Related Posts