scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୧୬ ଦିନ ଚିନ୍ତାରେ କାଟିଲେ, ଟନେଲରୁ ପୁଅ ଉଦ୍ଧାର ହେବା ପୂର୍ବୁର ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା

29/11/2023 at 4:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଉତ୍ତରକାଶୀ ଟନେଲରେ ଫସିଥିବା ସମସ୍ତ ୪୧ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ପୁଅ ଟନେଲରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆଖି ବୁଜିଦେଲେ ବାପା ବାସେତ୍ ମୁର୍ମୁ । ପୁଅକୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଦେଖିବା ସ୍ୱପ୍ନରେ ହିଁ ରହିଗଲା ।

ଝାଡଖଣ୍ଡର ୭୦ ବର୍ଷୀୟ ବାସେତ୍ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ୨୯ ବର୍ଷୀୟ ପୁଅ ଭକ୍ତୁ ମୁର୍ମୁ ଉତ୍ତରକାଶୀ ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ନିର୍ମାଣ କାମରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ । ସୁଡଙ୍ଗରେ ମାଟି ଧସିବା ପରଠୁ ସେ ଟନେଲ ଭିତରେ ଫସି ରହିଥିଲେ । ପୂରା ପରିବାର ସହ ବାସେତ୍ ମଧ୍ୟ ପୁଅର ସକୁଶଳ ଫେରିବା ବାଟକୁ ଚାହିଁ ରହିଥିଲେ । ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ହେଲା । କିନ୍ତୁ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ ସେ ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ଦେଖିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଏହି ଦିନ ହିଁ ବାସେତ୍‌ଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ: ଟନେଲ୍ ଟ୍ରାଜେଡି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉଦ୍ଧାରରେ ରହିିଛି ବୌଖନାଗଙ୍କ ଆଶିଷ, ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ପୋଷ୍ଟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବ ସିଂହଭୂମି ଜିଲ୍ଲାର ଡୁମାରିଆ ବ୍ଲକର ବହଡା ଗାଁରେ ଭକ୍ତୁ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଘର । ମଙ୍ଗଳବାର ଭକ୍ତୁଙ୍କ ବାପା ବାସେତ୍‌ଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ ହୋଇଥିଲା । ବାସେତଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁ ଠାକର ହାଁସଦାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଟନେଲ ଭିତରେ ଭକ୍ତୁ ଫସିବା ପରଠୁ ପୁଅର ସୁରକ୍ଷାକୁ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଥିଲେ । ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ପ୍ରାୟ ୮ଟା ବେଳେ ହୃଦଘାତରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଛି । ବାସେତ୍‌ଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ ରାମରାଈ ମୁର୍ମୁ ଚେନ୍ନାଇରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ସାନ ପୁଅ ନିକଟ ଏକ ଗାଁରେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଭାବେ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ।

Also Read: ଉତ୍ତରକାଶୀ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ମିଳିଲା ଶିକ୍ଷା, ହିମାଳୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ବଡ ବିପଦ

   Related Posts