Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ବସ୍ତା ରଖି ଧାରଣା : ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୂରଣ ଦର୍ଶାଇ ଧାନ କିଣା ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ହୋଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ

20/02/2020 at 12:39 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୨୦।୨: ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ବସ୍ତା ରଖି ଧାରଣା । କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଆମପାଣିଠାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ । ଜିଲ୍ଲାରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୂରଣ ଦର୍ଶାଇ ଧାନ କିଣା ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଟୋକନ ପାଇ ବି ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ହୋଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏପରିକି ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ମଣ୍ଡିରେ ପ୍ରାୟ ୬୦ ହଜାର କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଧାନ ପଡିରହିଛି । ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ ଯୋଗୁଁ ବୋରିଗୁମ୍ମା- ଭବାନୀପାଟଣା ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି ।

ଗତକାଲି ଧାନ କିଣା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ଥିଲେ । ଏ ନେଇ ଗୃହରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ରୁଲିଂ ଦେଇଥିଲେ ବାଚସ୍ପତି । କିନ୍ତୁ କଳହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ଧାନ କିଣା ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ନୂଆ ଟାର୍ଗେଟ୍ ଆସିଲେ ଯାଇ ଧାନ କ୍ରୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ କହୁଛି । ଏପଟେ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଟୋକନ ପାଇଥିବା ଚାଷୀ ଧାନ ବିକ୍ରିରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

   Related Posts