scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କାନାଡା ଉପରେ ଭାରତ ଖପ୍ପା : ଜଷ୍ଟିନ୍ ଟ୍ରୁଡୋଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମାମଲାରେ ମୁଣ୍ଡ ପୁରାଅନି

4/12/2020 at 4:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୧୨ : କାନାଡାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ୍ ଟ୍ରୁଡୋ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ଦେଇଥିବା ଟିପ୍ପଣୀକୁ କଡା ନିନ୍ଦା କରିଛି ଭାରତ । ଶୁକ୍ରବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ କାନାଡା ଉଚ୍ଚାୟୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏ ବାବଦରେ ତାଗିଦ କରିଛି ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ । ଭାରତୀୟ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି ଯେ, ଚାଷୀଙ୍କ ମୁଦ୍ଦାକୁ ନେଇ କାନାଡା ନେତାମାନଙ୍କର ଟିପ୍ପଣୀ ଆଦୌ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ ଏବଂ ସେମାନେ ଭାରତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମାମଲା​‌ରେ ଅସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।  

ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଉଚ୍ଚାୟୁକ୍ତଙ୍କୁ କହିଛି ଯେ, ଚାଷୀଙ୍କ ମୁଦ୍ଦାରେ କାନାଡା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, କିଛି କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ସାଂସଦଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ ଆମର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମାମଲାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁଛି । ଏହାକୁ ଆଦୌ ସ୍ବୀକାର କରାଯିବ ନାହିଁ । ଯଦି ଆଗକୁ ଏଭଳି ଟିପ୍ପଣୀ ଜାରି ରହିବ ତେବେ ଭାରତ ଏବଂ କାନାଡା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ।

କନାଡା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୋ ଭାରତରେ ଜାରି ରହିଥିବା ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ରକ୍ଷା ପାଇଁ କାନାଡା ସର୍ବଦା ଛିଡା ହୋଇଛି । ସେ ତାଙ୍କ ବୟାନରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ସହିତ ଭାରତରେ ସ୍ଥିତି ଚିନ୍ତାଜନକ ଥିବା କହିଥିଲେ ।

ଗୁରୁ ନାନକ ଦେବଙ୍କ ୫୫୧ ତମ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ଉପଲକ୍ଷେ ଅନଲାଇନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ ଜଷ୍ଟିନ୍ ଟ୍ରଡୋ କହିଥିଲେ, ଭାରତରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଉଥିବା ଖବର ଆସିଛି । ସ୍ଥିତି ଚିନ୍ତାଜନକ, ଆମେ ମାନେ ଆମ ପରିବାର ଏବଂ ବନ୍ଧୁ ପରିଜନଙ୍କୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛୁ । , ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ରକ୍ଷା ପାଇଁ କାନାଡା ସର୍ବଦା ଛିଡା ହୋଇଛି ବୋଲି ସେ ତାଙ୍କ ବୟାନରେ କହିଥିଲେ ଯାହାକୁ ନେଇ ଭାରତର ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ।

   Related Posts