ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ, ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚାଲିଛି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା

13/12/2020 at 5:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୧୨ : ନୂଆ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦିନକୁ ଦିନ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଚାଷୀମାନଙ୍କର ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ୧୮ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି । ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଚାଷୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ରବିବାର କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ତୋମାର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ  ଭେଟିଛନ୍ତି । ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

କିଷାନ ୟୁନିଅନର ପଞ୍ଜାବ ୟୁନିଟ୍ ଶନିବାର ଦିଲ୍ଲୀ-ଜୟପୁର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶି ଥରୁର୍ ପଞ୍ଜାବ ସାଂସଦମାନଙ୍କ ସହିତ ଧାରଣାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଶଶି ଥରୁର କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଚାଷୀଙ୍କ ସହିତ ସର୍ବଦା ରହିଆସିଛି ଏବଂ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନରେ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ ।  

ଆସନ୍ତା ୧୪ ତାରିଖରେ ବିଭିନ୍ନ କୃଷକ ସଂଗଠନମାନେ ଦେଶବ୍ୟାପି ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଧାରଣା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ । ଏହା ସହିତ ମନ୍ତ୍ରୀ, ସାଂସଦ ଏବଂ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଘେରାଉ କରିବା ପାଇଁ କୃଷକ ସଂଗଠନଗୁଡିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀର ସିନ୍ଧୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀମାନେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ଟ୍ରେଡ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ୟୁନିଅନ, ରେଳ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ୟୁନିଅନ, ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ୍ ସଂଗଠନ ଗୁଡିକୁ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ​‌େ​‌ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଚାଷୀ ନେତାଙ୍କ ଆହ୍ବାନରେ ଅନେକ ସଂଖ୍ୟାରେ ପଞ୍ଜାବରୁ ଅନେକ ଚାଷୀ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ବସ, ମଟର ସାଇକେଲ ଏବଂ କାର ମାଧ୍ୟମରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଚାଷୀମାନଙ୍କର କୃଷି ଆଇନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଗକୁ ଆହୁରି ତୀବ୍ର ହେବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts