scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଗାଡି ଦାମ ୩୯ ଲକ୍ଷ, ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ପାଇଁ ଦେଲେ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ୦୦୭ ନମ୍ବର ବୁକ୍ କରିଥିଲେ ଜେମ୍ସ୍ ବଣ୍ଡ ଫ୍ୟାନ୍ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟର

27/11/2020 at 5:18 PM

ଅହମଦାବାଦ ୨୭/୧୧ : ନାଁ ତାଙ୍କର ଆସିକ୍, ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡଙ୍କର ଜଣେ ଭୂୟସି ପ୍ରଶଂସକ । ଗାଡିର ନମ୍ବରକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅହମଦାବଦର ଆସିକ ପଟେଲ । ପରିବହନକାରୀ କମ୍ପାନୀ ଚଳାଉଥିବା ଆସିକ୍ ପଟେଲ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ନୂଆ ଏସୟୁଭି କାରର ନମ୍ବର ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ତାଙ୍କ ୩୯.୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ବିଳାସପୁର୍ଣ୍ଣ କାରର ନମ୍ବରକୁ ଅଦ୍ବିତୀୟ କରିବା ପାଇଁ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ନିଆରା ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ GJ-01-WA-007 ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରାୟ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ।

ତେବେ ନିଜର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ସହିତ ନିଆରା ନମ୍ବର ପଛର କାରଣ କହିଛନ୍ତି ସାହିବାଗ ନିବାସୀ ଆସିକ୍ ପଟେଲ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏହି କାରଟି ମୋର ପ୍ରଥମ କାର ଏବଂ ଏହି ନମ୍ବର ମୋ ପାଇଁ ଶୁଭ । ତେବେ ଏହି ନମ୍ବରକୁ ସହଜରେ ପାଇନଥିଲେ ଆସିକ ପଟେଲ । ଏହି ନମ୍ବର ପାଇଁ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସବନିମ୍ନ ମୂଲ୍ୟ ଥିଲା ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା । ତେବେ ଅନଲାଇନରେ ହେଉଥିବା ଏହି ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆସିକଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ । ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସର୍ବାଧିକ ମୂଲ୍ୟ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ରାତି ୧୧.୫୩ରେ ଆସିକ୍ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହିତ ଏହି ନମ୍ବରକୁ ନିଜ ନାଁରେ କରିନେଇଥିଲେ ।

ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ସହାୟକ ଅଧିକାରୀ ଏନ. ଭି. ପରମାର କହିଛନ୍ତି, ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ୦୦୭ ନମ୍ବର ପାଇଁ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଦେୟ ସର୍ବକାଳୀନ ରେକର୍ଡ । ତେବେ ଆସିକ ପଟେଲ ପୁରା ଟଙ୍କା ଦେବା ପରେ ଏହି ନମ୍ବର ସାର୍ବଜନୀନ ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଏନ. ଭି. ପରମାର କହିଛନ୍ତି ।  ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୦୦୧ ନମ୍ବର ୫.୫୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ୦୩୬୯ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୧.୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts