AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିଲା ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଢାବା, ମାଗଣାରେ ଦେଉଛି ପେଟପୁରା ଖାଇବା

28/11/2020 at 8:28 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୮|୧୧:   ତିନୋଟି ନୂଆ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି ପଞ୍ଜାବ ଓ ହରିୟାଣାରେ କୃଷକମାନେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସେମାନେ ନିଜ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଛନ୍ତି ।ଏହାମଧ୍ୟରେ କୃଷକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଉଥିବା ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଢାବା ଆଗକୁ ଆସିଛି । ଏହାସହ କୃଷକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛି । ସୋନିପତର ମୁରଥଲରେ ଥିବା ସୁଖଦେବ ଢାବାର ମାଲିକ କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜ ଢାବାର ଦ୍ୱାର ଖୋଲି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ମାଗଣାରେ ଭୋଜନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଯାହାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ପଞ୍ଜାବରୁ ଅନେକ କିଲୋମିଟର ଗସ୍ତ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ଆସୁଥିବା କୃଷକମାନେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଗତ ତିନୋଟି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ବୟସ୍କ କୃଷକମାନେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଭୋକିଲା ରହୁଛନ୍ତି । କୃଷକଙ୍କ ଏପରି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ସୁଖଦେବ ଢାବାର ମାଲିକ ସେମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସୁଖଦେବ ଢାବାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ।

ସୁଖଦେବ ଢାବାର ମ୍ୟାନେଜର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସକାଳୁ ସକାଳୁ କୃଷକମାନେ ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ନଥିବା କହିଥିଲେ । ଏପରିକି ଭୋକ ଲାଗୁଥିବା ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ କୃଷକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଜନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୃଷକମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଅନ୍ନଦାତା । ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ ହେବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts