scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପରେ ରହସ୍ୟଘେରରେ ବିଲେନିୟର ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ହତ୍ୟା, ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରିଲେ ମିଳିବ ୨୮୦ କୋଟି ଟଙ୍କା

18/12/2022 at 5:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ୱର ୧୫ରେ କାନାଡାର ସବୁଠୁ ଧନୀ ପରିବାର ଭାବେ ପରିଚିତ ବେରୀ ଶର୍ମନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ରହସ୍ୟମୟ ଢଙ୍ଗରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ନିଜ ଘରେ ଚୌକିରେ ବେଲ୍ଟରେ ବନ୍ଦା ହୋଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ବିଲେନିୟର ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ହତ୍ୟା ରହସ୍ୟ ଉପରୁ ପରଦା ଉଠିପାରିନି । ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଘଟଣାର ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ହତ୍ୟା ଉପରୁ ପରଦା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ସର୍ବାଜନୀନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସିଏନଏନ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ହତ୍ୟାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରି ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ୩୫ ମିଲିୟନ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ପ୍ରାୟ ୨୮୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଦିଆଯିବ ।

କାନାଡାର ସବୁଠୁ ଧନୀ ଦମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ଆପଟେକ୍ସର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ୭୫ ବର୍ଷୀୟ ବେରୀ ଶର୍ମନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ହନୀ(୭୦)ଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ତାଙ୍କ ଘରୁ ୨୦୧୭ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ପରିବାର ଲୋକେ ଫୋନ କରି ପୋଲିସକୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ଘଟଣା ସମୟରେ ମୃତ ଦୁଇ ଜଣ ବିଲେୟନର ଦମ୍ପତ୍ତି ବୋଲି କେହି ଜାଣି ନଥିଲେ । ପରେ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ବେରୀ ଶର୍ମନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ତଦନ୍ତ ସମୟରେ ପୋଲିସ ଦୁହିଁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କାରଣ ଏବଂ ସମୟ ମଧ୍ୟ କହିବାକୁ ମନା କରିଥିଲା।

ବେରୀ ଶର୍ମନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଶେଷ ଯାତ୍ରାରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥିରେ କାନାଡା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୋ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଟୋରୋଣ୍ଟ ପୋଲିସ ପ୍ରଥମେ ଏହାକୁ ହତ୍ୟା ଏବଂ ପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି କହିଥିଲା । ତଣ୍ଟି ଚିପା ଯୋଗୁଁ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ନିଜ ତଦନ୍ତରେ ଦାବି କରିଥିବା ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଘଟଣାର ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପରେ ବି ପୋଲିସ ଏହି ରହସ୍ୟ ଉପରୁ ପରଦା ଉଠାଇ ପାରିନି ।

   Related Posts