Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ସ୍ମେଲଟର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ପୁଣି ଉତ୍ତେଜନା : ଆଉ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ପରିବାରଲୋକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

8/08/2019 at 10:34 AM

ଅନୁଗୋଳ ୮|୮: ଅନୁଗୋଳ ନାଲକୋ ସ୍ମେଲଟର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଗେଟ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ପୁଣି ଉତ୍ତେଜନା। ପୁଣି ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ଗତ ୨୩ ତାରିଖରେ ନାଲକୋ କାଷ୍ଟ ହାଉସରେ ୪ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ପୋଡି ହୋଇଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଆଜି ଆଉ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ଖବର ଆସିଲା ପରେ ଗାଁ ଲୋକ ଏବଂ ପରିବାର ଗେଟ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ହେଲେ ବେନ୍ତପୁର ଗାଁର ରଜନୀକାନ୍ତ ପରିଡା। ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ମିଶାଇ ୪ ଜଣରୁ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ୨ ତାରିଖରେ ମିଥୁନ ନାଥଙ୍କ ମୃତଦେହ ନାଲକୋ ଗେଟ୍ ସାମ୍ନାରେ ରଖି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଥିଲେ ଘରଲୋକ । ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଜଣଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ଆଉ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ହଟିଥିଲା । ଆଜି ପୁଣିଥରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଆଉ ପରିବାରର ଜଣକୁ ଚାକିରୀ ଦାବି କରି ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ଅନୁଗୋଳ ଆସିନାହିଁ। ଶବ କଟକ ବଡ ମେଡିକାଲରେ ରହିଛି।

ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇ ପରିବାର ଲୋକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସିଆଇଏସଏଫ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ହଟିବା ପାଇଁ କହୁଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ତେବେ ନାଲକୋ ପୋଲିସ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରୁଛି।

   Related Posts