scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଟୀକା ନେଇ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

25/10/2021 at 7:04 PM

ଭଦ୍ରକ, ୨୫/୧୦: ପୋଲିଓ ଟୀକା ନେଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ଶିଶୁର ପରିବାରକୁ କ୍ଷତି ପୂରଣ ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିହିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଦାବିରେ ଭଦ୍ରକ ଏସପି ଅଫିସ ସମୁଖରେ ଗଣ ଧାରଣା । ଅଶୀର୍ବାଦ ସଂଗଠନ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ନାଗୁଆ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା । ଏହି ଗ୍ରାମର ବିକାଶ ଜେନାଙ୍କ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ଦେହ ଖରାପ ଥିବା ଜାଣି ମଧ୍ୟ ପୋଲିଓ ଟୀକା ନଗୁଆଁ ସ୍କୁଲରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀମାନେ ଗତ ୧୫ ତାରିଖ ଦିନ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବାପା ଓ ମା ଟୀକାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଜଣଙ୍କ ଶିଶୁଟିକୁ ଟୀକା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ଟୀକା ନେବା ପରେ ହଠାତ ଶିଶୁଟି ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡିବା ସହିତ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲା । ପରେ ଶିଶୁର ବାପା ଏ ସମ୍ପର୍କ ରେ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ଶେଷରେ ଆଜି ଆଶୀର୍ବାଦ ସଂଗଠନର ଅଧକ୍ଷା ମଞ୍ଜୁଲତା ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗ୍ରାମର ମହିଳା ମାନେ ଏହି ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରି ଭଦ୍ରକ ଏସପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି । ପରେ ଏସପି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିବା ସହିତ ନିୟମ ଅନୁଯାଇ ତଦନ୍ତ କରାଯିବାକୁ କହିଥିବା କହିଛନ୍ତି ସଂଗଠନର ଅଧକ୍ଷା । ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିବା ସହ ଟୀକା ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା କର୍ମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts