AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ବିଛଣାରେ ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ପାଖରେ ସମ୍ବଳ ନାହିଁ : ସରକାରୀ ସହାୟତାକୁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ

25/01/2019 at 5:18 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୨୫|୧: ବିଛଣାରେ ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅ । ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ପାଖରେ ସମ୍ବଳ ନାହିଁ । ମାଗିଯାଚି ଯାହା ମା ଘରକୁ ଆଣୁଛନ୍ତି ସେଥିରେ ପୁଅର ରୋଗ ଭଲ କରିବାରେ ଅସର୍ମଥ । ଆଉ ଏବେ ସରକାରୀ ସହାୟତାକୁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ଖୋର୍ଦ୍ଧ।ମୋଟା ଗାଁର ହାଡିବନ୍ଧୁ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କ ପରିବାର ।

ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଗୋଡିପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ମୋଟା ଗାଁର ହାଡିବନ୍ଧୁ ବିଶ୍ବାଳ । ପରିବାର ରହିଲେ ୨ ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଓ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ଓ  ମା । ବେସ ହସଖୁସିରେ ଚାଲିଥିଲା ପରିବାର । ୨୦୧୮ ଅକ୍ଟୋବର ପରିବାର ଉପରକୁ ହଠାତ୍ ମାଡି ଆସିଲା ଦୁଃଖ । ପକ୍ଷାଘାତ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେ ହାଡିବନ୍ଧୁ । ଏବେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ପାଖରେ ସମ୍ବଳ ନାହିଁ । ମା ମାଗି ଯାଚି ଯାହା ଘରକୁ ଆଣୁଛନ୍ତି ସେଥିରେ ପରିବାରର ପେଟ ମଧ୍ୟ ପୁରୁନାହିଁ । ଔଷଧ ଆଣିବାକୁ ଟଙ୍କା ନାହିଁ । ଆଉ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି ହାଡିବନ୍ଧୁ ।

ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅର  ଏଭଳି ଦୁର୍ଦଶା ରେ ପୁରା ପରିବାର  ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି । ରୋଗୀଣା ସ୍ବାମୀ ର ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବା  ପାଇଁ ରଂଜନା ସରକାରଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ଆମେ ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲୁ । ହାଡିବନ୍ଧୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସ ପାଇଁ  ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts