oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବାତ୍ୟାପରେ ଘରଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବାରୁ ଗୁହାଳ ଘରେ ଗାଈ ବାଛୁରୀଙ୍କ ସହ ରହୁଛନ୍ତି ବେଣୁଧରଙ୍କ ୫ପ୍ରାଣୀ ପରିବାର

18/05/2019 at 3:19 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା (ମାତୃଦତ୍ତ ମହାନ୍ତି) ୧୮|୫: ବାତ୍ୟାରେ ଘର ଦ୍ବାର  ଭାଙ୍ଗିଲା । ପାଇଖାନାରେ ରହୁଛନ୍ତି ପୁରା । ୨ ଦିନ ତଳେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଦେଖାଇଥିଲୁ । ଏବେ ଦେଖାଇବୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ବାତ୍ୟା ବିପନ୍ନ ପରିବାର ସଂପର୍କରେ । ପୁରା ପରିବାର ଗୁହଳାରେ ଗାଈ ବାଛୁରୀଙ୍କ ସହ ରହୁଛନ୍ତି । କୋର ଗାଁରୁ ଆମର ଏଇ ରିପୋର୍ଟ ।

ବାତ୍ୟାରେ ଘର ଗଲା । ଦେଖନ୍ତୁ ଘରର ଛପର ଉଡ଼ି ମାଟିରେ ମିଶିଯାଇଛି । ବାଉଁଶ ଯାହା କେବଳ ପଡ଼ିରହିଛି । ଭାଗ୍ୟକୁ ଗୁହାଳ ଘରର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା କୋର ଗାଁ ବେଣୁଧର ଦାସଙ୍କ ପରିବାର ଏଇ ଗୁହାଳରେ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିଛନ୍ତି  । ବେଣୁଧର, ପୁଅ, ବୋହୂ ଏବଂ ୩ ବର୍ଷର ନାତି ଯୋଉଁଠି ଗାଈ ଏବଂ ଛେଳି ସେଇଠି । ଏଇ ଚାଖଣ୍ଡେ ଜାଗାରେ ରୋଷେଇ, ଖାଇବା, ଶୋଇବା ସବୁକିଛି ଚାଲିଛି । ଗାଈଗୋରୁ ବି ଏଇ ମଳମୂତ୍ର ତ୍ୟାଗ କରୁଛନ୍ତି ।

ବେଣୁଧର ଜଣେ ଭୂମିହୀନ | ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା ଆଧାରରେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଜମି ମିଳିଥିଲା | ସେହି ଜମି ଉପରେ ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ଅଥବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଯୋଜନାରେ ପକ୍କା ଘରଟିଏ କରିବା ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ସରକାରୀ ଅଫିସକୁ ଦୌଡ଼ି ଦୌଡ଼ି ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି  | ତବେ ବାତ୍ୟାରେ ନିଜ ଛପର ଖଣ୍ଡିକ ଭାଙ୍ଗିଯିବା ପରେ ଏବେ ସ୍ଥିତି ଅସମ୍ଭାଳ |

 ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆର୍ଥିକ ସମ୍ବଳ ନଥିବାରୁ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ଘରଟିକୁ ମଧ୍ୟ ସଜାଡି ପାରୁନାହାନ୍ତି ବେଣୁଧର | ସରକାରୀ ସହାୟତା ବିନା ପୁନର୍ବାର ଘର ତୋଳିବl ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି ଗାଁ ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି |

 କୋର ଗାଁର ଅସହାୟ ବେଣୁଧରଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ ଏକ ପକ୍କା ଘର ଦେବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts