oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫେକ୍ ଫଲୋଅର୍ସ ରାକେଟ୍ : ଜଣେ ଗିରଫ, ପ୍ରତି ଲାଇକ୍ ପାଇଁ ନେଉଥିଲା ୧୫୩ ଟଙ୍କା, ବିକିଛି ୨.୩ କୋଟି ଜାଲି ଆକାଉଣ୍ଟ

24/07/2020 at 9:12 PM

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୪|୦୭: ଯୁବପୀଢି ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲାଇକ୍ ଓ ଫଲୋଅର୍ସ ପଛରେ ଗୋଡାଉଛନ୍ତି । ଫଲୋଅର୍ସ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ନୂଆ ନୂଆ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଓ କମ୍ପାନୀ ଅଧିକ ଫଲୋଅର୍ସ ବଢାଇବା ନିଶାରେ ହ୍ୟାକରଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି । ଏପରି ଜଣେ ହ୍ୟାକରକୁ ଗରିଫ କରିଛି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ । ଗିରଫ ହ୍ୟାକର୍ ହେଲେ କାସିଫ୍ ମନସୁର୍ ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ କାସିଫ୍ ମନସୁର୍ ହେଲେ ଜଣେ ସିଭିଲ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟର । ସେ ଏଭିଏଏମଏସଏମଏମ ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀ ଖୋଲି ଫେକ୍ ଫଲୋଅର୍ସ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ । ଏବେସୁଦ୍ଧା ସେ ୨୫ ହଜାର ଅର୍ଡର ପାଇଥିବା ବେଳେ ୨.୩ କୋଟି ଫେକ୍ ଫଲୋଅର୍ସ ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେ ବଲିଉଡ୍ ସିଙ୍ଗର୍ ଭୂମି ତ୍ରିବେଦୀଙ୍କ ନାମରେ ଫେକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏପରିକି ସେ କିଛି ବଲିଉଡ୍ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରି ଫଲୋଅର୍ସ ବଢାଇଦେବ ବୋଲି କହିଥିଲା । ଏନେଇ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ତାକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ।

ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣଙ୍କ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ଏହା ପଛରେ ଏକ ବଡ ନେଟଓ୍ୱାର୍କ କାମ କରୁଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା । ଏସଆଇଟି ଗଠନ କରାଯାଇ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏପରି ଫେକ୍ ଫଲୋଅର୍ସ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ୧୦୦ଟି କମ୍ପାନୀକୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲା ।

ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ଯେ, କାସିଫ୍ ଫେସବୁକରେ ଗୋଟିଏ ଫଲୋଅର୍ସ ବଢାଇବା ପାଇଁ ୨୭୨ ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ । ସେହିପରି ଇନଷ୍ଟାରେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ପାଇଁ ୧୨୦ ଟଙ୍କା ଓ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଗୋଟିଏ ଭିୟୁପାଇଁ ୧୫୩ ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ ।  

   Related Posts