oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର:ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳିକୁ ବିରୋଧ, ରାସ୍ତା ଉପରେ ପାଠ ପଢ଼ିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ରେ ୪ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା, ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦୁଇ ଛୁଆ ମୃତ
  • ||
  • ଶାରଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଷଷ୍ଠୀ ପୂଜା, ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଜମୁଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ଜେଲ୍ ଗଲା ଟୁଙ୍ଗୁରୁ ଭୋଳ, ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ପଡିଲା ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ
  • ||
  • ମହାଷଷ୍ଠୀରେ ଭିଜିବ ଉପକୂଳ, ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ପହିଲାରୁ ବଢିବ ବର୍ଷା ପରିମାଣ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ବସିବ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ, ୧୦ଟି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିପାରେ ମୋହର
  • ||

ପୃଥିବୀପୃଷ୍ଠରେ ଗୋପନରେ ରହୁଛନ୍ତି Aliens, ମଣିଷର ବୁଦ୍ଧିମତାର ବିକାଶକୁ କରିଛନ୍ତି ଅପେକ୍ଷା: ଇସ୍ରାଏଲର ପୂର୍ବତନ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ମୁଖ୍ୟ ରଖିଲେ ତଥ୍ୟ

8/12/2020 at 8:41 PM

ପୂର୍ବତନ ଇସ୍ରାଏଲ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ମୁଖ୍ୟ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଫେସର ହୈମ ଏସେଦ୍‌ ଜେରୁଜେଲମ ପୋଷ୍ଟକୁ ଏଲିୟନ (ବାହ୍ୟ ଗ୍ରହର ଜୀବ)ଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରକୁ ନେଇ  ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋରଧରିଛି। ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏଲିଏନମାନେ ପୃଥିବୀରେ  ଗୋପନ ଅବସ୍ଥାନ କରୁଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି। ସେମାନେ କେବଳ ପୃଥିବୀରେ ଅବସ୍ଥାନ କରୁନାହାନ୍ତି ସରକାରଙ୍କ ସହ କାମ କରି ପୃଥିବୀରେ ସମୟ ବିତାଉଥିବା ଏସେଦ କହିଛନ୍ତି।

ପୃଥିବୀରେ ଅବସ୍ଥାନ କରୁଥିଲେ ବି ଅନ୍ୟଗ୍ରହର ଏହି ଜୀବ ଏବେବି ରହସ୍ୟାବୃତ୍ତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି, କାରଣ ସେମନଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଲାଗି ମାନବତା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନଥିବା ସେମାନେ କହୁଛନ୍ତି।  ୧୯୮୧ରୁ ୨୦୧୦ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇସ୍ରାଏଲ ମହାକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସହ ଲିପ୍ତ ଏସେଦ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିକଟରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ପୃଥିବୀରେ ଏମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରିବାର ଥିଲା। ତେବେ ଗାଲାକଟିକ୍‌ ଫେଡେରେସନ ଏଥିଲାଗି ବାରଣ କରିଥିଲା।

ସେମାନେ କେବଳ ପୃଥିବୀରେ ଅବସ୍ଥାନ କରୁନାହାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କର ଗାଲାକଟିକ୍‌ ଫେଡେରେସନ ନାମରେ ସଙ୍ଗଠନ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଏସେଦ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ପ୍ରଥମେ ଲୋକଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ ହେବାକୁ ଦିଅ ଓ ଅପେକ୍ଷା କର ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସେମାନେ ଜନ ଉନ୍ମାଦନା ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ଆମକୁ ବୁଝାମଣା ଯୋଗ୍ୟ ଓ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି।

ଇସ୍ରାଏଲ ପ୍ରକାଶନ ସଂସ୍ଥ ‘ଏଡିୟଟ ଆହାରୋନୋଟ’ ସେମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ପୁଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତା। କାରଣ ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ ଆମମାନଙ୍କ ଗହଣରେ ରହୁଛନ୍ତି।  ତେବେ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହିର୍ମୁଖି ଲୋକେ ଶାନ୍ତ ନ ହୋଇଛନ୍ତି ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ଅନାବୃତ୍ତ ନ ହେବା ଲାଗି ରାଜିନାମା କରିଥିବା ଏସେଦ୍ କହିଛନ୍ତି।  ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାନବତା ସ୍ପେସ୍‌ ଓ ସ୍ପେସ୍‌ ସିପ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ ସାଧାରଣ ଅବଧାରଣା ନ ପାଇଛନ୍ତି  ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ନିଜକୁ ଗୋପନ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବହିରଗ୍ରହର ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ସହ ଆମେରିକା ସରକାରଙ୍କ ଏକ ଗୋପନ ବୁଝାମଣା ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ସେମାନେ ଗବେଷଣା କରିବା ଲାଗି ଏହି ରାଜିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ମଣିଷଙ୍କ ଭଳି ଗବେଷଣା କରୁଛନ୍ତି ଓ ବିଶ୍ୱ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ରହସ୍ୟ ଉଦଘଟନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏଥିରେ ସେମାନେ ଆମର ସହାୟତା ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଏସେଦ କହିଛି। ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହରେ ସେମାନଙ୍କର ଭୂମିଗତ ବେସ୍‌ ରହିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତିନିଧି ଓ ଆମେରିକା ମହାକାଶଚାରୀ ଏକତ୍ର କାମ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏସେଦ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଇସ୍ରାଏଲ ମହାକାଶ ସଂସ୍ଥାନ ସହ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଡିତ ଏସେଦଙ୍କ କଥାକୁ ଏତେ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରି ହେଉନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆମେରିକାର ଦ୍ୱାହୀ ଦେଇ ସେ କହୁଥିବା କଥାକୁ ଏବେ ଅବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ କରିହେଉନି।

   Related Posts