scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭାରତକୁ ନିନ୍ଦିତ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ହାଇକମିଶନ ଅବଦୁଲ ବାସିତ ହେଲେ ଅପମାନିତ, ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାରଙ୍କୁ ଭାବିଲେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ…ଜଣନ୍ତୁ ପୂରା ଘଟଣା

3/09/2019 at 11:34 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୩|୯: ଭାରତରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ହାଇକମିଶନ ଅବଦୁଲ ବାସିତ କାଶ୍ମୀର ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଟୁଇଟକୁ ରି ଟୁଇଟ କରି ଅପମାନିତ ଓ ଲଜ୍ଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସଲର ପାଲେଟ ଗୁଳିମାଡରେ ଜଣେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ନିଜ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ହରାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫଟୋ ସହ ଗୋଟିଏ ଟୁଇଟ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଟୁଇଟକୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଅବଦୁଲ ବାସିତ ଏହାକୁ ରି ଟୁଇଟ କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ମଜାକଥା ହଲା ଯେ, ଅବଦୁଲ ଯେଉଁ ଟୁଇଟକୁ ରି-ଟ୍ବିଇଟ କରିଥିଲେ ସେଥିରେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ବୋଲି ଯାହାଙ୍କ ଫଟୋ ଦିଆଯାଇଥିଲା ତାହା ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାରଙ୍କର ।  ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୂଳ ଟ୍ବିଟଟି ଉମର ନାମକ ଣେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାରଙ୍କ ଫଟୋକୁ ସେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ବୋଲି ପୋଷ୍ଟ କରିବା ସହ ପାଲେଟଗନ ମାଡରେ ତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ଚାଲିଯାଇଥିବା ଲେଖିଥିଲେ । ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନେଇ ସ୍ବର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ଲାଗି ମଧ୍ୟ ସେ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ।

 ପୋଷ୍ଟର ସତ୍ୟସତ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ନକରି ଭାରତରେ ପାକିସ୍ତାନର ହାଇକମିଶନର ଅବଦୁଲ ବାସିତ ଏହାକୁ ରିଟ୍ବିଟ କରିବା ପରେ ନାୟଲା ଇନାୟତ ନାମକ ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ହିଁ ଏହାର ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ନାୟଲା ଏହାର ସ୍କ୍ରିନ ସଟ ସେୟାର କରି ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାର ଜନି ସିନ୍ସଙ୍କ ଫଟୋକୁ ବସିତ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ ତରି ରିଟ୍ବିଟ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହାପରେ ଅବଦୁଲ ବସିତ ଲଜ୍ଜିତ ହେବା ସହ ଟୁଇଟଟିକୁ ଡିଲିଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଂଗକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନର ବହୁ ଅଧିକାରୀ ଓ ନେତା ଏଭଳି ଭୁଲ ତଥ୍ୟକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ବାରମ୍ବାର ଅପମାନିତ ହେବାର ନଜୀର ରହିଛି । ବିଶେଷକରି କାଶ୍ମୀରରୁ ୩୭୦ ଧାରା ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାରତର ଛବିକୁ ଖରାପ କରିବା ଲାଗି ବରାବର ଉଦ୍ମ କରିଆସୁଛି ।

   Related Posts