ବେଜିତ୍ ହେଲେ ବାଜଓ୍ବା; ବିଦେଶରେ ପାକିସ୍ତାନ ପୂର୍ବ ସେନା ପ୍ରମୁଖଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଗାଳି, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 06, 2023 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଦେଶରେ ପରିବାର ସହ ଛୁଟି କାଟୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ପୂର୍ବତନ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ କମର ବାଜଓ୍ବା । ତେବେ ତାଙ୍କର ଏବେ ଏକ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି, କମର ବାଜଓ୍ବାଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ୍ କରୁଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ବିଦନାମ ବାଜଓ୍ବା ବିଦେଶରେ ବି ବେଜିତ୍ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ଏହି ଭିଡିଓ ଫ୍ରାନ୍ସର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ସେନା ପ୍ରମୁଖ ଏବେ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଛୁଟି କାଟୁଛନ୍ତି । ଜେନେରାଲ କମର ବାଜଓ୍ବା ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ଏକ ପାହାଚରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସି ଅଭଦ୍ର ଭାଷାରେ ଗାଳି କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବାଜଓ୍ବା ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଜିହାଦ ପ୍ରଚାର ସହିତ ତାଲିବାନୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ବାଜଓ୍ବା କହିଛନ୍ତି, ସେ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନର ସେନା ପ୍ରମୁଖ ନାହାନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ସେ ପୋଲିସ ଡାକିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଏହା ଶୁଣି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କୁ ପାସ୍ତୋ-ହିନ୍ଦ୍-ଈରାନୀ ଭାଷାରେ ଗାଳି କରିଥିଲେ ।

wp:embed {"url":"https://www.prameyanews7.com/internet-ban-extended-till-june-10-amid-ongoing-violence-in-manipur/","type":"wp-embed","providerNameSlug":"prameya-news-7"}
https://www.prameyanews7.com/internet-ban-extended-till-june-10-amid-ongoing-violence-in-manipur/
/wp:embed

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଯୁବକ, ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଉପରେ ମାନବାଧିକାର ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ, ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ବର୍ବାଦ କରିବା ପାଇଁ ତାଲିବାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ।

wp:embed {"url":"https://www.prameyanews7.com/us-plane-crash-4-people-died-in-virginia-while-following-fighter-jets-in-washington-ntc/","type":"wp-embed","providerNameSlug":"prameya-news-7"}
https://www.prameyanews7.com/us-plane-crash-4-people-died-in-virginia-while-following-fighter-jets-in-washington-ntc/
/wp:embed

ଜେନେରାଲ ବାଜଓ୍ବା ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୨ରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ପ୍ରମୁଖ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୬ରେ ଆର୍ମି ଚିଫ୍ ପଦ ସମ୍ଭାଳି ଥିଲେ ଏବଂ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୯ରେ ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲେ । ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ହୋଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ସେନା ପାକିସ୍ତାନ ରାଜନୀତିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁଥିବା ବାଜଓ୍ବା ନିଜ ବିଦାୟୀ କାଳୀନ ସଭାରେ ସ୍ବିକାର କରିଥିଲେ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.