scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅର ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ଏବେ ଯାଏଁ ଖୋଲିନି ବାପାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ରହସ୍ୟ

12/02/2020 at 1:04 PM

ଲଣ୍ଡନ ୧୨।୦୨: କିଛି ଦିନ ତଳେ ପିତା କରିଥିଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଏବେ ପୁଅଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ମିଳିଛି । ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାଲିଖୋ ପୁଲଙ୍କ ପୁତ୍ର ସୁବାଂସୋ ପୁଲ ମୃତଦେହ ମିଳିଛି । ୟୁକେ (ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କିଙ୍ଗଡମ୍‌)ର ଏକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରୁ ସୁବାଂସୋଙ୍କ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଜବତ କରିବା ସହ ଛାନ୍‌ଭିନ୍ ଜାରି ରଖିଛି ।

ମୃତଦେହ ମିଳିଥିବା ଯୁବକ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ । ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାଲିଖୋ ପୁଳଙ୍କ ପୁତ୍ର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କିଙ୍ଗଡମ୍‌ରେ ରହୁଥିବା ନିଜ ବାସଭବନରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ନିଜେ ରହୁଥିବା ଆପର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ୬ମାସ ତଳେ ସସେକ୍ସ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୁବାଂସୋ ଆଡମିଶନ ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଡମିଶନ ନେବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ  ମିଳିଛି । ମୃତ୍ୟୁର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଭାରତରେ ରହୁଥିବା ନିଜ ମାଆଙ୍କ ସହିତ ଫୋନ୍‌ ଯୋଗେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ସୁବାଂସୋଙ୍କ ବଡ ଭାଇ ନୂଆଦିଲ୍ଲରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କିଙ୍ଗଡମ୍‌ସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଉଚ୍ଚାୟୁକ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସୁବାଂସୋଙ୍କ ମୃତଦେହ କିପରି ଭାରତ ତୁରନ୍ତ ଫେରିବ , ସେନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାଲିଖୋ ପୁଲ୍ ୯ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୬ରେ ନିଜ ବାସଭବନରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ବାସଭବନର ଏକ ଫ୍ୟାନ୍‌ରେ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଠାବ ହୋଇଥିଲା । କାଲିଖୋଙ୍କ ମୃତଦେହ ନିକଟରୁ ୬୦ପୃଷ୍ଠା ସମ୍ବଳିତ ଦସ୍ତାବିଜ ମିଳିଥିଲା । ତେବେ ମୃତଦେହ ନିକଟରୁ ମିଳିଥିବା କାଗଜରେ ଲେଖାଥିଲେ ଯେ, ନ୍ୟାୟପାଳିକ ଓ ରାଜନୀତିରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଭ୍ରଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ଲେଖାଯାଇଥିଲା । ମୃତ୍ୟୁର ୨ମାସ ପରେ ଫରେନସିକ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା । ରିପୋର୍ଟରେ କୌଣସି ବେଇମାନୀ ହୋଇନଥିବାର କୁହାଯାଇଥିଲା ।

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଛଅ ମାସ ପରେ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ କେନ୍ଦ୍ରସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ଆବେଦନ କରିଥିଲା । ଆବେଦନରେ କୌଣସି ବି ଏଜେନ୍ସି ଦ୍ବାରା ଯା଼ଞ୍ଚ କରାଯିବା ଭଳି କାଗଜପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପରେ, ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବାରମ୍ବାର ସମସ୍ତ ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ଦ୍ବାରା ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts