ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ସାଂସଦଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ: ବଖାଣିଲେ କାବୁଲର ଦୁଃଖ, କହିଲେ ଆମର ସବୁ ଲୁଟିନେଲେ ତାଲିବାନୀ

22/08/2021 at 2:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୦୮: ତାଲିବାନୀଙ୍କ କବଳରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ତାର ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି । ଏହାସହ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଲୋକଙ୍କୁ ବି ଶରଣ ଦେଉଛି ଭାରତ । ଏଥିପାଇଁ ରବିବାର ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ସି-୧୭ ବିମାନ କାବୁଲରୁ ଗାଜିଆବାଦର ହିଣ୍ଡନ ଏୟାରବେସରେ ଅବତରଣ କରିଛି । ବିମାନରେ ଆସିଥିବା ୧୬୮ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦୭ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଅଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଜଣେ ଶିଖ୍ ସାଂସଦଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାରତ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଆଫଗାନ ଶିଖ୍ ସାଂସଦ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଖାଲସା ଭୋ ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ । ସାଂସଦ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତି କଥା ବଖାଣିବା ସମୟରେ ନିଜର ଭାବନାକୁ ରୋକିପାରିନଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଗତ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଯାହା ହୋଇଥିଲା, ତାହା ସବୁ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ଏବେ ସବୁକିଛି ଶୂନ। ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଆମେ ପିଢି ଧରି ରହିଆସୁଥିଲୁ, କେବେବି ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିନଥିଲୁ । କହିବାକୁ ଗଲେ ଏବେ ସେଠାରେ ସବୁକିଛି ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି ।

   Related Posts