AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭଦ୍ରକ ପ୍ରଶାସନର ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

20/08/2022 at 9:31 AM

ଭଦ୍ରକ ୨୦।୮: ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଓ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ବର୍ଷା ପରେ ଉପୁଜିବାକୁ ଥିବା ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ବ୍ୟାପକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି । ତେବେ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ୍ ୮ଟି ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ସହ ୨ଟି ଓଡ୍ରାଫ ଟିମ୍, ୨ଟି ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ୍ ସହ ୪ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଭଦ୍ରକ ବିଜୁ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଗୋଟିଏ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ଓ ଜିଲ୍ଲା ସ୍କୁଲରେ ଅନ୍ୟ ଓଡ୍ରାଫ ଟିମ୍‌କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ତିହିଡି ବ୍ଲକର ବିଲଣା ପଞ୍ଚାୟତଠାରେ ଗୋଟିଏ ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ୍ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି । ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକର ରାଜୁଆଳିବିନ୍ଧା ଓ ଅର୍ଣ୍ଣପାଳ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ୩୦ ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳରେ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ତେବେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୬୧.୯ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି । ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକରେ ୧୬ ମିଲିମିଟର, ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକରେ ୩୩ ମିଲିମିଟର, ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକରେ ୧୦ ମିଲିମିଟର, ବନ୍ତ ବ୍ଲକରେ ୨୦.୫ ମିଲିମିଟର, ଧାମନଗର ବ୍ଲକରେ ୩୪ ମିଲିମିଟର, ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକରେ ୨୩.୪ ମିଲିମିଟର ଓ ତିହିଡି ବ୍ଲକରେ ୨୫ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି ।

   Related Posts