scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କନ୍ଧମାଳ-କାଳାହାଣ୍ଡି ସୀମାନ୍ତରେ ଏନାକଉଣ୍ଟର, ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିଲେ ଟଳିଲେ ୪ ମାଓବାଦୀ

9/09/2020 at 7:49 PM

କନ୍ଧମାଳ୦୯।୦୯:   କନ୍ଧମାଳ-କାଳାହାଣ୍ଡି ସୀମାନ୍ତରେ ଏନାକଉଣ୍ଟର । ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୪ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ଏଥିରେ ଜଣେ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଧୁସେରି ଜଙ୍ଗଲରେ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସର ଏସଓଜି ସହ ଡିଭିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ସିପିଆଇ ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଏନକାଉଣ୍ଟର ।

କନ୍ଧମାଳ-କଳାହାଣ୍ଡି ସୀମାନ୍ତରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଜଣେ ଏସଓଜି ଯବାନ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବେଲଘର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଇଲାକାରେ ଥିବା ଭଣ୍ଡରଙ୍ଗୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ରେ କାଲାହାଣ୍ଡି-କନ୍ଧମାଳ ସୀମାରେ ଏକ ଅପରେସନ୍ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଅପରେସନରେ ଏସଓଜି ଏବଂ ଡିଭିଏଫର ଦୁଇଟି ମିଳିତ ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଆଜି ଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ସମୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଯାହା ପ୍ରାୟ ୩୦ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା । ୩୦ମିନିଟ ପରେ ୪ଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

ଜଙ୍ଗଲରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଚାଲୁ ରହିଛି। କମ୍ବିଂ ଏବଂ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ ଏସଓଜି, ଡିଭିଏଫ ଏବଂ ସିଆରପିଏଫର ଅଧିକ ଯବାନଙ୍କୁ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିବା ଅଞ୍ଚଳକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଜୁଲାଇ ୫ରେ କନ୍ଧମାଳର ତୁମୁଡ଼ିବନ୍ଧ ପୋଲିସ ସୀମା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିର୍ଲା ରିଜର୍ଭ ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ପାଞ୍ଚଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ନିପାତ କରାଯାଇଥିଲା । ସେହିପରି ଜୁଲାଇ ୨୩ରେ ସମାନ ଜଙ୍ଗଲରେ ଆଉ ଦୁଇଜଣ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ।

   Related Posts