ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଯୁଦ୍ଧ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏଲନ ମସ୍କଙ୍କ ‘ଶାନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତାବ’, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି

4/10/2022 at 4:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାତ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଜାରି ରୁଷ-ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଧନୀ ଏଲନ ମସ୍କ ଶାନ୍ତି ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ନିଜର ପ୍ରଥମ ଯୋଜନାରେ ସେ ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ରାୟ ମାଗିଛନ୍ତି । ୨୦୧୪ରେ ରୁଷ ଦ୍ୱାରା ଅକ୍ତିଆର କରାଯାଇଥିବା କ୍ରିମିୟାକୁ ମାନ୍ୟତା ଦେବା ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନର ସେହି ଚାରୋଟି ଅଞ୍ଚଳକୁ, ଯେଉଁଠି ଗତ ସପ୍ତାହରେ ରୁଷ ଜନମତ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା, ସେଠାରେ ୟୁକ୍ରେନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ନିର୍ବାଚନ କରାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ୟୁକ୍ରେନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବା ସହ ମସ୍କଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି।

କ୍ରିମିୟାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ରୁଷର ବୋଲି ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯିବା ଦରକାର ବୋଲି ମସ୍କ କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ କ୍ରିମିୟାକୁ ପାଣି ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଭରଷା ଦିଆଯିବା ଦରକାର ଏବଂ ଏଥିରେ ୟୁକ୍ରେନ ନିରପେକ୍ଷ ରହିବା ଜରୁରୀ । ଶାନ୍ତି ଯୋଜନା ଉପରେ ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ହଁ କିମ୍ୱା ନାରେ ଭୋଟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ମସ୍କ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ଲୋକେ ଚାହିଁବେ ତେବେ ରୁଷ, ୟୁକ୍ରେନକୁ ଛାଡିଦେବ।

ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ଏହି ଶାନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ସେ ଜନତାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ମତାମତ ଲୋଡିଛନ୍ତି। ଜେଲେନସ୍କି ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରି ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ଏଲନ ମସ୍କ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ବୋଲି ପଚାରିଛନ୍ତି ? ଯିଏ ୟୁକ୍ରେନର ସମର୍ଥନ କରୁଛି ନା ଯିଏ ରୁଷର ସମର୍ଥନ କରୁଛି ?

   Related Posts