ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଗାଁକୁ ଧସେଇ ପଶିଲେ ୨୨ଟିକିଆ ବଣୁଆ ହାତୀପଲ : ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

4/11/2019 at 9:59 AM

କେନ୍ଦୁଝର ୪/୧୧: କେନ୍ଦୁଝରର ସଦରର ଜାମୁନାଳିଆ ଗାଁକୁ ଧସେଇ ପଶିଛନ୍ତି ୨୨ଟିକିଆ ବଣୁଆ ହାତୀପଲ ।ଗତକାଲି ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା ସମୟରେ ଏକ ୨୨ଟିକିଆ ବଣୁଆ ହାତୀପଲ ଡମ୍ବ ଓ ଡିମିରିମୁଣ୍ଡା ସାହୀ ହୋଇ ମାଡି ଆସିଥିଲେ ଖୋଳପା ମୁଣ୍ଡା ସାହୀ ଆଡକୁ ।

ହେଲେ ସେଠାରେ ଚାଷ ହୋଇଥିବା ଲେମନ ଗ୍ରାସ ବିଲ ଦେଇ ହାତୀ ପଲ ଆସି ନପାରି ପୁଣି ଫେରି ଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଶହ ଶହ ଲୋକ ହାତୀ ଙ୍କୁ ତଡୁଥିବାରୁ ହାତୀପଲ ଜୀବନ ବିକଳରେ ଲେମନ ଗ୍ରାସ ବିଲ ଠାରୁ କିଛି ଦୂର ରେ ଥିବା ଧାନ ବିଲ ଦେଇ ଜାମୁନାଳିଆ ଓ ନେଙ୍କଡାଘର ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ପଶିଯାଇଥିଲେ ।  ଏହି ହାତୀ ପଲ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ବେଲଦା , ଡିମିରିମୁଣ୍ଡା , ଡାବରଚୁଆ ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଲୁଥିଲେ । ଏବେ  ଖୋଳପା , ଜାମୁନାଳିଆ , ନେଙ୍କଡାଘର , ତେନ୍ତିଳିନଣ୍ଡା ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ହାତୀପଲ ଧାନ ଫସଲ ଖାଇଯିବା ସହ ପାଦରେ ଦଳି ଚକଟି ନଷ୍ଟ କରି ଚାଲିଛନ୍ତି।

ବନ ବିଭାଗ ହାତୀ ପଲଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିବା ସହ ହାତୀ ପଲଙ୍କୁ ଗାଁଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ତା ସହ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ହାତୀ ଙ୍କୁ ଟେକା ପଥର ମାରି ଉତ୍ତେଜିତ ନ କରିବାକୁ ବନ ବିଭାଗ ଲୋକଙ୍କୁ ସଜାଗ କରୁଛି । 

   Related Posts