ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ପଙ୍କଜ୍‌ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାସନାଲ ଆଇକନ୍‌ କଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ, ଅଭିନେତା ଦେଲେ ଏହି କାମ

4/10/2022 at 8:59 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୦୪।୧୦: ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ୍‌ ଅଭିନେତା ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ଏକ ଜାତୀୟ ତଥା ନ୍ୟାସନାଲ ଆଇକନ୍‌ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।  ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଅଭିନେତା ECI ସହିତ କାମ କରିଥିଲେ। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି । ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

‘ମିର୍ଜାପୁର’ର କାଲିନ୍‌ ଭେଇୟା ଏବଂ ‘ସକ୍ରେଡ୍‌ ଗେମ୍‌’, ‘ମିମି’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଛୋଟ ଭୂମିକା ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିବା ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠୀ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦେଶରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ।

ଏହି ସମାରୋହରେ ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠୀ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଭୋଟର ଭାବରେ ତାଙ୍କର ସ୍ମୃତି ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ପଙ୍କଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ପ୍ରକ୍ରିୟା ମୋତେ କେବଳ ଭୋଟ୍ ଦେବାର ଅଧିକାର ଦେଇନାହିଁ ବରଂ ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ମୋତେ ସ୍ୱର ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି। ଅଭିନେତା ଯୁବ ଭୋଟରଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନରେ ନେବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ସଠିକ୍ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ନିର୍ବାଚନ କରିପାରିବେ।

ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠୀ ଗତ ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସହିତ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ୨୦୧୭ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ନ୍ୟୁଟନ୍’ରେ ଭୋଟ୍ ଏବଂ ଏହାର ଅଧିକାର ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପଙ୍କଜ ଏକ CRPF ଯବାନ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ‘OMG 2’ ରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

   Related Posts