ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ଶିବରାତ୍ରୀ ପୁର୍ବରୁ ଝଲସିବ ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର: ସମୀକ୍ଷା କଲେ ୫ଟି ସଚିବ ଭିକେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍

7/12/2020 at 6:48 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୭/୧୨ : ଆସନ୍ତା ଶିବ ରାତ୍ରୀ ପୁର୍ବରୁ ଝଲସିବ ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର। ଡିସେମ୍ବର ୨ତାରିଖରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ  କରିବା ପରେ ଆଜି ୫-ଟି  ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିୟାନ୍ ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର ବୁଲିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ  ପରେ ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ୫-ଟି ସଚିବ,ପୂର୍ତ୍ତ ସଚ୍ଚିବ ଓ ବିଏମସି କମିଶନର

ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ୫ଟି ସଚିବ ଭିକେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ । ଡିସେମ୍ବର ୨ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ଲିଙ୍ଗରାଜ କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ସହ ପ୍ରକଳ୍ପ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ସୋମବାର  ସକାଳେ  ୫-ଟି ସଚିବ ଭି କେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ ଏକାମ୍ର ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରି ସ୍ଥିତି ତଦାରଖ କରିଛନ୍ତି । ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ପାଇଁ ଉଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିବା  ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଓ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଥଇଥାନ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସୁବିଧା , ସାଧାରଣ  ଭକ୍ତ, ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ  ଯିବା ଆସିବା ଲାଗି ବିକକ୍ପ ରାସ୍ତା  ବ୍ୟବସ୍ଥା, ନିର୍ମାଣ ଓ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଆବର୍ଜନା ସଫେଇ  ବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ  ମଧ୍ୟ  ୫-ଟି ସଚିବ ତଦାରଖ କରିଛନ୍ତି 

ଆସନ୍ତା ଶିବରାତ୍ରି ସୁଦ୍ଧା ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ରକୁ  ନୂଆ ରୂପ ଦେବ । ଏନେଇ ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତିରେ କାମ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି । ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ, ବିଏମସି ସହ ସମନ୍ବୟ ରଖି ସଠିକ ଢଙ୍ଗରେ ପ୍ରକଳ୍ପର କାମ ଚାଲିଛି । ଏୗତିହ ପୁଷ୍କରିଣୀ ବିନ୍ଦୁ ସାଗରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ଓ ପୁନରୁର୍ଦ୍ଧାର ,ବିନ୍ଦୁସାଗର କୁଳ, କୁଶ ଶାରୀ ମନ୍ଦିର ଅଞ୍ଚଳର ସୗନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ  କାମ  ଆଗେଇ ଚାଲିଛି ।

ଲିଙ୍ଗରାଜ କ୍ଷେତ୍ରର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ୫-ଟି ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିୟାନ, ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ସଚିବ କିଷନ୍‌ କୁମାର, ବିଏମ୍‌ସି କମିସନର୍ ପ୍ରେମ୍‌ ଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ

   Related Posts