oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କାରରୁ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା, ୨ରେ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ !
  • ||

ବିଶ୍ବ ଆଥଲେଟିକ୍ ଚାମ୍ପିୟନସିପ ଓ ୨୦୨୦ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପାଇଁ ୟୁରୋପରେ କୋଚିଂ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଦୂତି ଚାନ୍ଦ, ସରକାର ମଞ୍ଜୁର କରୁନାହାନ୍ତି ବଜେଟ୍

26/06/2019 at 5:32 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୬|୬: ବିଶ୍ବ ଆଥଲେଟିକ୍ ଚାମ୍ପିୟନସିପ ଓ ୨୦୨୦ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଆଥଲେଟିକ୍ ସେନସେସନ ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ । ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପାଇଁ ୟୁରୋପରେ କୋଚିଂ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଦୂତୀ । କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ବଜେଟ୍ ମଞ୍ଜୁରୀ କରୁନାହାନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ତେଣୁ ମାନସିକ ଚାପରେ ଥିବା ଦୂତୀ ଏବେ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅଭ୍ୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । …

୩୬ ବର୍ଷ ପରେ ରିଓ ଅଲିମ୍ପିକରେ ୧୦୦ ମିଟରରେ କ୍ବାଲିଫାଏ କରି ଇତିହାସ ରଛିଥିଲେ ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ । ତାଙ୍କର ନେକ୍ସଟ ଟାର୍ଗେଟ୍ ହେଉଛି ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ । ତା ପୂର୍ବରୁ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଅଛି ବିଶ୍ବ ଆଥଲେଟିକ୍ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍ । ବିଶ୍ବ ଆଥଲେଟିକ୍ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍ ପାଇଁ ନିଜ ଟାଇମିଙ୍ଗକୁ ୧୧.୨୫ ରୁ ୧୧.୨୦ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆଉ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ କ୍ବାଲିଫାଏ କରିବାକୁ ଟାଇମିଙ୍ଗ ହେଉଛି ୧୧.୧୫ । ଏଥିପାଇଁ କୋଚ୍ ରମେଶଙ୍କ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି ଦୂତୀ ।

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପାଇଁ ୟୁରୋପରେ ବିଦେଶୀ କୋଚଙ୍କଠାରୁ କୋଚିଂ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଦୂତୀ । ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ବଜେଟ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଦେଇଥିଲେ ସେ । କିନ୍ତୁ ଏଯାଏ ତାଙ୍କୁ ମିଳିନି ସରକାରୀ ସହାୟତା । ଯାହାକୁ ନେଇ ଦୂତୀ ଏବେ ମାନସିକ ଚାପରେ ଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଏନେଇ କ୍ରୀଡା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନି ।

   Related Posts